Yorgun Yüz Makyajı

7-yuz-kusuruna-ozel-7-makyaj-hilesi-02
22 Eylül 2015 tarihinde eklendi

Yorgun Yüz Makyajı

Pek çoğumuz hafta sonları fazlası ile uykusuz kaldığımızdan dolayı, haftanın ilk günü işe veya okula gideceği zaman yorgun bir cilde sahip olurlar. Bu da makyaj konusunda sizlere büyük sıkıntılar doğurmaktadır. Temel olarak amaç, yorgun yüz makyajı yapmak ve sabahları kendinizi iyi hissetmektir. Bu hususta vereceğimiz tavsiyeler ile beraber artık sizler de istenen makyaj unsurlarını ortaya koyabilecek ve tam anlamıyla aranan makyajı cildinize yapabileceksiniz.

Yorgun Yüz Makyajı Hakkında Ayrıntılar!

Öncelikle makyaja başlamadan evvel bir bakım yapmanızı önermekteyiz. Çünkü böylelikle yüzde ki kan akışı hızlanacak ve rengi geri gelecektir. Yorgun ifadeyi de makyaj ürünleri ile beraber ortadan kaldırabileceksiniz. Eğer gözünüzde şişlik veya morluk var ise göze kompres uygulamak normal bir sonuç almanızı sağlar. Çay veya ıhlamur gibi bitkiler ile yapılabilecek bu uygulama kesin sonuç almanızı sağlar.  • Cildinizi ilk olarak fondöten ile istenen renge döndürmelisiniz. Bunun için parmaklara fondöten yedirin ve cilde sürün. Hassas bölge olarak geçen burun kenarları, alnın ve çene bölümlerine özenle sürülecek olan fondöten, kesin sonuçlar almanızı sağlayacak olan bir ayrıntıdır. Fondöten ve pudra tonlarını belirledikten sonra allık seçimi yapmalısınız.
  • Allığı genel olarak şeftali tonlarında seçmek yorgun yüz makyajınızı tam anlamıyla normale döndürebilir. Hafif bir uygulama yaparak ciltte ki kızarıklıkları örtün.
  • Göz altı torbalarını kaybetmek için göz altına hafif yapılı kapatıcılar uygulayın. Kapatıcı tonlarını beyazdan yana seçmeyin. Genel olarak sarı ve bakır tonları doğru olacaktır. Beyaz ton, genel olarak göz altında oluşmuş olan morlukları daha belirgin hale dönüştürür. Yoğun makyaj yapmamalı, olabildiğince hafif bir makyaj seçmelisiniz. Daha sonra rimel sürmelisiniz.
  • Kaşlar yorgun bir yüz ifadesinde en önemli faktördür. Aşağı düşer ve cildin tam anlamıyla dinlenmediğini ifade eder. Bu yüzden öncelikle tarayın ve fazlalıkları alın, daha sonra uzun kaşları kesin. Kaş altı aydınlatmasını yapın.
  • Son adım olarak da ruj! Ruj yerine doğal parlatıcı ürünler seçmek daha makuldür fakat yine de ruj tercih edebilirsiniz. Hafif tonlarda olması önemlidir. Sedefli veya pırıltılı bir ruj, sizin cildinize tam anlamıyla renk katar!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git