Yosun Maskesi ile Sağlıklı Ciltler

yosun-maskesi-ile-saglikli-ciltler
27 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Yosun maskesi cilt üzerinde büyük faydalar sağlayan bir üründür. Cilt maskesi olarak kullanacağınız yosun maskesinin birçok yararı bulunmaktadır. Kimyasal kozmetik ürünlerinden bıktıysanız yosun maskesi doğal içeriği ile sizlere aradığınız sağlığı verecektir. Yosun maskesi cildinizi besler ve yumuşamasını sağlar. Orta yaştaki insanların en büyük sorunlarından birisi olan kırışıklarında gecikmesini sağlayan yosun maskesi ile daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yosun maskesi ile sağlıklı ciltlere kavuşmak aynı zamanda çok ekonomiktir. Yosun maskesi için gerekli olan malzemeleri oldukça uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Kısa  süre içinde hazırlayacağınız yosun maskesi ile tertemiz bir cilde sahip olacaksınız.

Yosun maskesinin birçok olumlu özellikleri ortaya çıkardığı bilinmektedir. Antioksidan etkisi yaratan yosun maskesi aynı zamanda cildin nem oranını düzenlemektedir. Yosun maskesini kolayca uygulayabilirsiniz.

Yosun Maskesi Tarifi

Yosun maskesi hazırlamak için gerekli malzemeler arasında 1 tatlı kaşığı bal, bir miktar su, 1 çay kaşığı aloe vera jeli, 1 yemek kaşığı toz yosun yer almaktadır. Bu malzemelerde kullanılacak olan yosun özel olarak toz haline getirilmelidir. Bu malzemelerin hepsini cam bir kasenin içine alın ve kaşık yardımı ile iyice karıştırın. Maske kıvamına gelene kadar karıştıracağınız maskeye suyu yavaş yavaş biçimde ekleyin. Sonrasında maskeyi yüzünüze yavaşça sürün ama yüzünüzün her yerine sürmeye özen gösterin. Maskeyi yüzünüzde 20 dakika boyunca bekletin ve sonrasında kuruyan maskeyi ılık su yardımı ile temizleyin. Maske kuru olacağı için temizlerken özen göstermeniz gerekmektedir. Bu maskeyi haftada en fazla bir kere uygulayın daha fazla kullanımı cildinize zarar verecektir. Maskeyi düzenli olarak kullanımınız önerilmektedir.Yosun maskesine ek bir tarif daha hazırlayabilirsiniz. Aynı biçimde uygulanacak olan maske için yosunun yanı sıra su ve zeytinyağı kullanmanız gereklidir. Bu işlemde de maske için malzemeler karıştırılmalı ve yüzün tamamına sürülmelidir. Tüm bu maskeler haftada bir kere kullanım için uygun olacaktır. Bu maskeler cildinizi nemlendirecek, sivilceleri yok edecek ve daha yumuşak bir hal almasını sağlayacaktır. Bu maske özellikle yağlı ciltler için tercih edilmekte olan bir yöntemdir.

Yosun Maskesinin Yararları

Yosun maskesinin çok sayıda faydası vardır ve bu etkilerden faydalanabilmek için düzenli kullanımı çok önemlidir. Baştan savma biçimde yapılan maskelerin hiçbir etkisi olmayacaktır. Maske kuru olduğu için haftada bir kere kullanım yeterli olacaktır. Yosun maskesi ile sağlıklı ciltlere kavuşmanız mümkündür. Yosun maskesi içinde bol sayıda mineral bulunur. Bu mineraller cildin temizlenmesini sağlamaktadır. Yosun maskesi kuru ciltler için de çok faydalıdır. Kuru ciltlerde eksik olan nemi yosun maskesi ile kazanabilirsiniz. Yosun maskesinin diğer bir faydası ise hücreleri yenilemesidir. Bu özelliği sayesinde yosun maskesi ciltteki ölü derilerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu işlem için hazır halde olan yosun maskeleri satın alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git