Yumurtanın Cilde Faydaları

yumurta_kirma
3 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Yumurtanın Cilde Faydaları

Yumurta içerisinde ki protein miktarı sebebiyle oldukça fazla tercih edilen ve günümüzde pek çok kişi tarafından tüketilen bir üründür. Doktorlar günde en az 2 yumurta yenmesini sağlıklı bulmaktadır. Vücudun proteinden oluşacak eksiklerini tamamlama ve kas yönünden hacim alma açısından önemli bir nokta olan yumurtanın cilde de olağanca faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle yumurta akının cilde olan faydaları saymakla bitmiyor! Bunun yanı sıra şimdi sizler için geniş çaplı bir değerlendirme yaparak yumurtanın cilde faydalarını sıralayacağız.

Yumurta Akının Cilde Faydaları!

  1. Cildi fazla yağ oranından kurtarır! Kimi kişinin cildi fazlası ile yağlıdır ve bu tip durumlardan sıyrılmanın tek yolu ise cildin fazla yağ oranından arındırılmasıdır. En çok öne çıkan durumlardan bir tanesi de yumurta akıdır. Çünkü yumurta akı cildin fazla yağ oranından arınmasını sağlar.
  2. Cildi sıkılaştırıcı bir formülü vardır. Eğer cildinizde ki gözeneklerin açık ve geniş olduğunu düşünüyorsanız günde 2 tane yumurta tüketin veya yumurta akını masaj olarak cildinize uygulayın. Kısa sürede faydasını görecek ve gözeneklerin sıkılaştığını fark edeceksiniz.
  3. Kırışıklıklara olabildiğince faydalıdır. Fakat bunun için yiyerek tüketmek yerine direkt olarak maske uygulamanızda fayda var.


Bunların yanı sıra içerisinde B vitaminini bolca barındırmasından dolayı sizlerin vücutta yaşanabilecek sorunsallarında önüne geçmenize epey yardımcı olur. Damar sertliği, kansere karşı savaş gösterme gibi pek çok faydası olan yumurta, sadece cilde değil, geniş çaptan vücuda oldukça faydalı olan bir üründür!

Kırışıklıklar için Yumurta Akı Maskesi!

2 adet yumurtanın akını sarısından ayırın ve sadece akını uygulayın. Bir kap içerisinde yumurta akını çırptıktan sonra parmaklarınızı kaseye daldırın ve yumurta akını yüzünüze dairesel olarak yedirin. 30 dakika kadar yüzünüzde kurumasını bekledikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın!

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Yumurta Akı Maskesi!

  • 2 yumurta akı,
  • Yarım taze limon suyu,
  • 1 yemek kaşığı sirke

Bu 3 maddeyi tek bir kap içerisinde toplayın ve köpürene kadar çırpın. daha sonra parmak uçlarınızla yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Göz çevresine sürmemek oldukça önemlidir çünkü cildi istenmeyen bir durum ile baş başa bırakabilir. 10-15 dakika kadar ciltte kurumasını sağladıktan sonra soğuk su ile yıkayın ve durulayın. Daha sonrasında da nemlendirici krem sürerek işlemi tamamlayın!

Yumurtanın cilde faydalarını görebilmeniz neticesinde maske uygulamak her zaman tüketmekten daha çok fayda ve katkı sağlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git