Yumuşak Eller İçin Bitkisel Yöntemler Nelerdir?

yumusak-eller-icin-bitkisel-yontemler-nelerdir
24 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Yumuşak Eller İçin Bitkisel Yöntemler Nelerdir?

Eller, vücudumuzun en çok hasar gören parçasıdır. Özellikle ev kadınlarının ve ev işiyle uğraşan kişilerin elleri çok sert ve kurudur. Eller sosyal hayatımız açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Birisiyle tanıştığımızda ilk olarak el teması kurarız. Sosyal ve kalabalık bir ortamda çalışıyorsak bunun için ellerimizin daha çok bakımlı olması gerekir. Ev işleri yaparken küçük noktaları dikkat ederek daha bakımlı ellere sahip olabilirsiniz. Bulaşık yıkarken kullandığınız ürünler ellerinize en çok zararı veren ürünlerdir. Bulaşık yıkarken eldiven takmanız halinde bu sorunlardan önemli ölçüde korunabilirsiniz. Elleriniz için kullanacağınız günlük bakım kremleri de ellerinizin yumuşaması için önemlidir. Gece yatmadan önce süreceğiniz bakım kremleri sabah kalktığınız zaman daha yumuşak ellere sahip olmanızı sağlayacaktır. Yumuşak eller için doğal yöntemler kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Çok daha etkili olan, kalıcı çözüm sunan ve uygun fiyatlara elde edilen bu doğal bakım ürünlerini evinizde bulunan malzemeler ile hazırlayabilirsiniz. Yumuşak eller için bitkisel yöntemler nelerdir sorusu sıklıkla karşımıza çıkan bir sorundur. Soruya birçok farklı cevap verilebilir.

Gliserin ve Gül Suyu İle Daha Yumuşak Eller1 yemek kaşığı gliserin, 1 çay kaşığı limon suyu ve birkaç damla gül suyu ile ellerinizi çok daha bakımlı bir hale getirebilirsiniz. Bu işlem için bu malzemelerin tamamını alın ve kabın içinde karıştın. Sonrasında bu ürünlerle elde edeceğiniz bu sıvıyı ellerinize sürün ve bir süre boyunca ellerinizde bekletin. Sonrasında ellerinizi yıkayabilirsiniz. Bu maske ellerinizi yumuşatacaktır ama bunun için günde iki kere uygulanması gerekmektedir.

Vazelin ile Gece Bakımı

Günlük işleriniz sonrasında ellerinizi sabun ile yıkayın ve sonrasında havlu ile kurutun. Kurutma işlemi sonrasında ellerinize vazelin sürün ve çorap geçirerek geceyi bu şekilde geçirin. Tüm gece boyunca kalan vazelin ellerinizi çok daha yumuşak hale getirecektir. Elinizde bulunan nasırların tedavisi içinde vazelin kullanabilirsiniz.

Limon ile Bakım Maskesi

İkiye bölünmüş limonu alın ve üzerine bir miktar toz şeker dökün. Sonrasında bu şekerli limon ile ellerinize masaj yapın ve durulamayın. Bu işlemi günde bir kere tekrar etmeniz yeterli olacaktır. İşlem ellerinizde bulunan lekeleri yok edecek ve yumuşamasını sağlayacaktır.

Karbonat Maskesi ile Yumuşak Eller

Daha açık renk ve yumuşak ellere sahip olmak istiyorsanız bunun için karbonat maskesi kullanabilirsiniz. Karbonat maskesi için gerekli olan malzemeler 2 çay kaşığı bal, 2 çay kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı karbonat gereklidir. Bu maske için malzemeleri bir kaba alın ve karıştırın. Sonrasında bu maskeyi uygulamadan önce ellerinizi ılık su ve sabun ile yıkayın. Sonrasında temiz ellerinize bu maskeyi uygulayın ve bir süre bekleyin. Sonra durulama yapabilirsiniz. Yumuşak eller için bitkisel yöntemler nelerdir sorusuna bu cevaplar verilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git