Yumuşak Ellere Sahip Olmak İçin Uygulanacak Yöntemler

Yumuşak Ellere Sahip Olmak İçin Uygulanacak Yöntemler
22 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Yumuşak Ellere Sahip Olmak İçin Uygulanacak Yöntemler

Yumuşak bir ellere sahip olmak her kadının hayalidir. Çoğu zaman ellerimiz günlük hayatta yaptığımız işlerin etkisiyle nasır tutar ve sertleşir. Özellikle ev hanımlarının en büyük sorunlarından birisi sertleşmiş ellerdir. Bulaşık yıkamak, ev işleri ve benzeri işlerde eller zaman içinde hasar görür. Eller sosyal hayatta ilk dikkat edilen bölge olduğu için bakımına özen vermek gerekir. Yumuşak ellere sahip olmak için uygulanacak yöntemleri yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Doğal yöntemler uygulamanız çok daha etkili olacaktır. Doğal yöntemler için kullanılacak olan malzemeleri her yerde kolay bir biçimde bulabilirsiniz. Bu şekilde maddi açıdan zora düşmezsiniz ve pahalı ürünlere yüksek ücretler ödemenize gerek kalmayacaktır.

Scrub ile Ellerinizi Yumuşatın

Ellerinizi ve avuç içlerinizi temizlemek için scrub kullanabilirsiniz. Scrub hazırlamak için gerekli olan malzemeler arasında 1 yemek kaşığı zeytin yağı ve 1 yemek kaşığı şeker yer almaktadır. Bunun için şekeri bir elinize alın ve diğer elinizle de aynı elinizin içine zeytin yağı damlatın. Sonrasında avuç içlerinizi birleştirin  ve ellerinizi ovuşturmaya başlayın. Bir dakika boyunca yoğun bir biçimde ovalama yapmanız gereklidir. Ovalama işleminden sonra ellerinizi ayırın ve bir dakika da bu şekilde bekleyin. Bekleme süresinden sonra ellerinizi ılık su ile temizleyin ve sonrasında temiz bir havlu kullanın. Bu işlemi dilediğiniz zamanlara yapabilirsiniz. Etkili bir yöntemdir.Gliserin ve Gül Suyu Kullanımı ile Yumuşak Eller

Bu karışımı hazırlamak için tüm malzemeleri temin etmelisiniz. Bunun için 1 çay kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı gliserin ve 5 damla gül suyu gereklidir. Sonraki aşamada tüm bu malzemeleri bir kabın içine alın ve karıştırın. Sonra karışımı alın ve ellerinizin her bir kısmına sürün. Sonra 15 dakika boyunca bekleyin. Bu işlemi günde iki kere uygulamanız yeterli etkiyi gösterecek ve ellerinizi pamuk kadar yumuşak bir hale sokacaktır.

Karbonat Maskesi ile Yumuşak Ellere Kavuşun

Ellerinizi yumuşatmak için sürekli olarak kullanabileceğiniz kolay maske tariflerinden birisi de karbonat maskesidir. Bunun için 2 çay kaşığı limon suyu, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı karbonat gereklidir. Öncesinde ellerinizi ılık su ile yıkayın ve bu malzemeleri cam bir kase içinde karıştırın. Sonrasında bu ürünü ellerinize sürün ve bir süre boyunca böyle bekleyin.1 dakika da beklerken masaj yapmanız etkili olacaktır. Sonrasında ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Uygulama haftada iki kere yapılmalıdır.

Patates Maskesi Kullanımı

2 tane patates, 1 çay kaşığı gliserin ve1 çay kaşığı badem yağı ile patates maskesi hazırlayabilirsiniz. Öncesinde patatesleri haşlayın sonrasında tüm malzemelerle birlikte püre haline getirilmiş patatesleri karıştırın. Sonra bu karışımı ellerinize sürün, bir süre bekleyip durulama yapın. Yumuşak ellere sahip olmak için uygulanacak yöntemler bu şekilde uygulanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git