Yumuşatıcı Saç Maskesi

yumuşatıcı saç maskesi
1 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Saç Yumuşatıcı Maske

Bayanlar her türlü güzelliklerine büyük önem verirler. Yüz, cilt ve beden güzelliğinin yanında saç güzelliği de kadınlar için vazgeçilmez ve olmazsa olmazlardandır. Ancak saç güzelliği için çok fazla çeşitli uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaların da pek çoğu kozmetik içerikli olmaktadır. Oysa kozmetik ürünler her ne kadar bakım sağlasa da belli bir noktadan sonra zararlara sebep olmaktadır. Saçlar için de düzenli bakım uygulamalarının yapılması gerekmektedir. Zira bakımları ihmal edilen saçlar zaman içerisinde kötü bir görüntü sergileyecek ve sağlığını kaybedecektir.

Saçlara Yumuşaklık Veren Ürünler

Saçlarımız, şampuan, saç kremi, jöle, sprey gibi kalıntıların saç diplerinde kalması ve tam olarak temizlenememesi nedeni ile yıpranmakta ve sertleşmektedir. Aslında saçlarımız pek çok sebepten dolayı hasar görmekte ve yumuşaklığını kaybetmektedir. Oysa saçlarımızın temiz, bakımlı ve yumuşacık görünmesi ve sağlıkla ışıldaması için de yapılabilecek pek çok doğal ve kolay uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalardan biri de kullanılan şampuana 1 tatlı kaşığı karbonat katılmasıdır.

Saç spreyleri ve jöle aslında saçların en büyük düşmanıdır. Her ne kadar saçların şekil almasında ve güzel görünmesinde yardımcı olsa da bu ürünler zaman içerisinde saçları sertleştirmekte, bakımsız ve çalı gibi görünmesine neden olmaktadır. Oysa pek çok farklı saç yumuşatıcı maske uygulaması ile bu sorunlara çözüm sağlanması imkânı bulunmaktadır.Zeytinyağı ve Bal Maskesi

Saç yumuşatıcı maske tarifleri arasında zeytinyağı ve balın ayrı bir yeri bulunmaktadır. 2 yemek kaşığı bal ile 1/3 bardak zeytinyağını karıştırıp karışımın saç diplerine fazla olmayacak şekilde dipten uca yedirilmesi halinde saçlar yumuşacık ve bakımlı görünecektir. Uygulama sırasında saçlara iyice yedirilen maske saçların havlu ile sarılıp 30 dakika kadar bekledikten sonra yıkanması ile fayda sağlamaktadır. Haftada bir kez uygulanan bu saç yumuşatıcı maske ile saçlar sağlıkla uzayacak ve bakımlı görünecektir.

Saçlar kuruyup yıpranarak da sertlik kazanmakta ve bakımsız görünmektedir. Bu nedenle de saçlar asla bakımları ihmal edilmemesi gereken varlıklarımızdır. Sertleşen ve bakımsız görünen saçların tekrar yumuşak ve bakımlı görünmesi için ise aslında kozmetik ürünler kullanmaktan uzak durulmalı, doğal ve bitkisel ürünlere yanaşılmalıdır.

Bal ve Yumurta Maskesi

Kuru ve yıpranmış saçarlın bakım kazanması ve yumuşaması için en uygun ve ideal malzeme ise bal ve yumurtadır. Doğal bakım maskelerinde sıkça kullanılan balın nemlendirici ve onarıcı etkisi sayesinde saçları yumuşattığı bilinmektedir. Saç derisindeki pullanma ve tahrişi de geçirmek için ideal bir ürün olan bal, saçların tutam ayrılması sonucunda saç derisine masaj yapılarak uygulanabilmektedir. Ayrıca içerisine birkaç damla da jojoba yağı eklenmesi ile daha da fazla fayda sağlamaktadır.

İçerdiği A, B, D gibi vitaminler sayesinde saçlara uygun bakım ve yumuşama sağlayan yumurta ise kokusu sebebiyle tercih edilmese de en ideal bakım ve yumuşaklık sağlayan maddedir.

İlgili Konular
– Evde En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
– Besleyici Saç Bakım Maskeleri
– Saç Kırıkları Nasıl Onarılır?
– Dökülen Saçlara Saç Bakım Maskeleri

Etiketler:

Yumuşatıcı Saç Maskesi Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Şulenur diyor ki:

    Yıpranmış sertleşmiş veya dökülen saçları liquid keratin serumdan başka bir şey düzeltemiyor. benım tavsıyem keratinbakim.com dan ürün alın derim hepsi doğal ve güzel.

  2. Nihal Aydın diyor ki:

    Şulenur Hanıma fazlasıyla katılıyorum olağanüstü bir şey herkese tavsiye ediyorum

  3. tuba diyor ki:

    bende saç problemi ciddi boyuttaydı. üçlü keratin dip bakım uygulamasını aldım.müthiş bir serinlik ve huzur verdiğini tecrübe ettim.üstelik doğal ve katkısız bir ürün.inanın deneyen pişman olmaz parasını sokağa atmış olmaz.

Sayfa başına git