Yüz Beyazlatıcı Domates Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Yüz Beyazlatıcı Domates Maskesi Nasıl Hazırlanır
9 Mart 2017 tarihinde eklendi

Yüz Beyazlatıcı Domates Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Yüzünüzün çok daha aydınlık ve beyaz olmasını istiyorsanız bunun için domates maskesi kullanımı yapabilirsiniz. Domates maskesi kullanımı için farklı birçok tarif bulunmaktadır. Evinizde yer alan malzemeler ile birlikte uygun bir maske bulabilir ve tarifi yazımızdan öğrendikten sonrasında evinizde uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Yüz beyazlatıcı domates maskesi nasıl hazırlanır sorusu sıklıkla karşımıza çıkan bir soru olduğu için buna özel hazırlanan yazımızı okuyabilir ve gerekli tariflere ulaşabilirsiniz.

Domates ve Un ile Hazırlanan Maske Tarifi

Domates cilt beyazlatmak için kullanılan bir üründür. Çok kolay bir biçimde bulunan domatesler ile sizlerde cildinizin rengini açabilirsiniz. Bunun için örnek bir maske tarifi için gerekli olan malzemeler içinde 1 tane domates ve bir miktar un yer almaktadır. Malzemeyi hazırlamak için öncesinde domatesin kabuğunu soyun ve domatesi rendeleyin. Sonrasında süzgeçten geçirin ve suyunu ayırın. Bu işlem sonrasında domates suyu içine bir miktar un ekleyin ve jöle gibi olana kadar karıştırmaya devam edin. Bu işlem sonunda elde edilen karışımı dairesel hareketler ile birlikte tüm yüzünüze sürün.Maskenin göz ve ağız çevresinden uzak tutulacak biçimde sürülmesi önemli bir detay olarak atlanmamalıdır. Bununla birlikte karışımın iyice yedirilerek sürülmesi de gereklidir. Sonrasında ılık su ile birlikte yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Temizlemeden önce maskenin yüzde 10 dakika beklemesi yeterli olacaktır.Domates ve Bal Maskesi Hazırlanışı

Domates ve bal ile yapılacak olan maske çok kolay bir biçimde hazırlanabilmektedir. Bu maskeyi hazırladıktan sonra düzenli biçimde kullanmanız gerekli etkiyi sağlayacaktır. Bunun için 1 adet domates, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı saf zeytin yağı kullanımı yapmak gereklidir. Malzemelerin hepsini temin ettikten sonra bir kabın içine alın ve karışımı hazır hale getirin. Sonrasında hazır hale gelen karışımı yüzünüze masaj yapar bir biçimde sürün ve 15 dakika bekledikten sonra durulama işlemine geçin. Bu karışımın etki etmesini istiyorsanız düzenli olarak kullanım yapmanız gereklidir. Bunun için haftada bir ya da iki kere uygulama yapmak yeterli olacaktır.

Domates ve Yoğurt ile Hazırlanabilen Maske Tarifi

Domates ve yoğurt ile cildinizde etki gösterecek basit bir tarif hazırlayabilirsiniz. Bunun için 1 adet domates, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı badem yağı gereklidir. Tüm malzemeleri içine koyabileceğiniz bir kap bulun ve içine malzemeleri katın. Sonrasında hepsi birbirini bulacak biçimde karışımı hazırlayın ve yüzünüze uygulayın. Sonrasında bekleme süresi olarak 20 dakika beklemek yeterli olacaktır. Ilık su ile durulama yaptıktan sonra yüzünüze nemlendirici krem sürebilirsiniz. Bu karışımı haftada birkaç kere uygulamanız etkili olacaktır. Yüz beyazlatıcı domates maskesi nasıl hazırlanır sorusunu merak ediyorsanız yazımız ile yardım alabilirsiniz. Maske kullanımı kolay bir üründür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git