Yüz İçin Kış Bakımı

Yüz İçin Kış Bakımı
12 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Yüz İçin Kış Bakımı

Yüz cildin en önemli kısmıdır. Tüm cilt çok değerlidir aslında fakat yüz her daim göz önünde olduğundan dolayı verilen önem artar. Vücut bakımı genelde duş sonrası yapılır fakat yüz, her gün bakım yapılması gereken bir yerdir. Yüzün üzerine bir nesne örtülmediğinden dolayı dış havanın bütün kiri, mikrobu yüzümüzün üzerine yapışır. Cildi temiz tutmak için bazı bakım yöntemleri uygulamak mümkündür.

Soğuk ve kuru havalar kış mevsiminin geleceğinin habercisidir ve soğuk havanın ikinci adı da kirli havadır, bu nedenle, kuruma, çatlama, soyulma, deri döküntüsü gibi cilt sorunlarıyla karşılaşma durumu çok sık yaşanmaya başlar. Bu durumda özel olarak yüz için kış bakımı gereklidir. Bakım sadece güzellik için değil sağlık sorunları için de yapılmalıdır.

Yüz soğuk havaya ve doğrudan maruz kalır. Bir atkı yardımı ile önlenmeye çalışılsa da pek etkisi olmaz. Bu yüzden nem kaybına uğrayan ciltte kuruma ve çatlama oluşur. Bu yüzden kullanılan doğru ürünler doğrultusunda cildin soğuktan ve sorunlardan kurtarılması mümkündür. Yüz için kış bakımı nasıl yapılır konu için aşağıdaki adımlar uygulanabilir.

Kış Mevsimi Cilt Sorunları ve Yapılması Gerekenler:  • Yüze her zaman nemlendirici uygulanması gerekir. Nemlendirici satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk iki unsur su bazlı olmaması ve fazla yağlı olmamasıdır.
  • Satın alınan nemlendirici makyaj altından da kullanılabilir.
  • Cilde iyi gelen formüller içeren nemlendiriciler tercih edilmelidir. (Avakado, salatalık, çilek içeren nemlendirici kremler kullanılabilir.)
  • Haftada bir gün peeling yapılarak cilt ölü hücrelerden ayrılabilir.
  • Yüzün önemli noktası olan dudak bakımı da oldukça önemlidir. Soğuk, kuru ve rüzgarlı havanın etkisiyle çatlayan dudakların da korunmaya ihtiyacı vardır.
  • Özellikle e vitamini içeren dudak balmları kullanılarak çatlama sorunları önlenmeye çalışılabilir.
  • Kış mevsimi sebeplerinden bir tanesi de kirli hava etkenidir. Yüz için kış bakımı konusunda bu durumda yapılabiliecek cilt işlemlerinden bir tanesi de iki günde bir cilt temizleyici tonik ile silinerek cildin kirlerden arındırılması sağlanır.

Yüz için kış bakımı konusunda genç kalmanın ve cilde iyi bakmanın yollarını en iyi bilen ülke insanları Çinlilerdir. Bu insanlar cildi detokslamak amacıyla belli aralıklarla ve düzenli olarak limonlu su içerler. Bu işlem yapılarak vücut toksinlerden arındırılabilir ve hücre yenilemesinde etkili olur. Detoks ve hücre yenileme işlemlerini yaparken uykunun iyi alınmış olması gereklidir. Uykunun iyi alınmamış olması vücut yorgunluğuna sebep olur ve peşinden cildin oksijensiz kalması sorunu gelir. Bu iki unsur bir araya geldiğinde de hücre yenileme işlemi yapılmamış olur. Limon tansiyonu düşüren bir meyvedir. Vücut yorgunluğu üzerine limon yüklemesi yapılırsa kısa zamanlı göz kararması yaşanabilir. Bu yüzden limonlu su vücut direnci yüksek ve kendini dinç hisseden kişiler tarafından yapılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git