Yüz İçin Kullanılan Kil Maskesi Önerileri

Yüz İçin Kullanılan Kil Maskesi Önerileri
4 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Yüz İçin Kullanılan Kil Maskesi Önerileri

Kadınların en çok kullandıkları maskelerden birisi kil maskesidir. Kil ile hazırlanan ve yüz için kullanılan çok fazla sayıda maske bulunmaktadır. Kil doğal bir bakım maskesidir ve cildin güzelleşmesinde oldukça etkilidir. Kil maskesi kullanımı için kili her yerden kolaylıkla bulabilirsiniz. Yüz için kullanılan kil maskesi önerilerini yazımızda bulabilirsiniz.

Nemlendirici Kil Bakım Maskesi

Evde basit bir biçimde hazırlayacağınız kil maskesini nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Nemlendirici etki yapan kil maskesi ile kremlere yüzlerce lira vermekten kurtulacaksınız. Nemlendirici etki yapan kil bakım maskesini hazırlamak için papatya suyu da gereklidir. 1 tatlı kaşığı papatya suyu ve 1 çay kaşığı kil ile bu maskeyi hazırlayabilirsiniz. Maskeyi hazırlamak için papatya suyunu ve kili bir kabın içinde karıştırın. Sonrasında bu karışımı cildinize uygulayın. Yavaş bir biçimde sürmeniz cildinizin tahriş olmaması için etkili olacaktır. Karışımın kuruması için 10 dakika bekledikten sonra bol su ile durulama yapabilirsiniz. Maskeyi haftada bir kere uygulamanız gerekli etkiyi gösterecektir.

Yağlı Ciltler İçin Kil Bakım MaskesiYağlı bir cilde sahipseniz cildinizde çeşitli siyah noktalar ve sivilceler olacaktır. Bu kusurlar için cilt bakım maskesi hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Kil ile hazırlanacak bu maskeler oldukça etkili olacaktır. Maske için 2 yemek kaşığı yeşil kil, 2 yemek kaşığı süt tozu, 2 yemek kaşığı deniz kili ve 1 yemek kaşığı yeşil çay tozu ile 1 çay kaşığı nane gereklidir. Bu malzemelerin hepsini bir kabın içine koyun ve iyice karıştırın. Sonrasında bu maskeyi cildinize sürün ve bir süre bekledikten sonra durulayın. Bu maskeyi kuru cilde sahip kişilerin kullanmaması gereklidir. Kil maskesinin haftada bir kere kullanımı yeterli olacaktır.

Ballı Onarıcı Kil Maskesi

Bal ile yapacağınız kil maskesi tüm cildinizi temizleyecek onaracaktır. Bu maske için gerekli malzemeler arasında 1 çay kaşığı bal, su ve 1 yemek kaşığı beyaz kil gereklidir. Su ve kili karıştırarak maskeyi hazırlayın. Sonrasında bu karışımın içine 1 çay kaşığı balı ekleyin. Bu şekilde karışımı tekrardan karıştırın ve cildinize sürün. 15 dakika bekledikten sonra buharlı bir bez ya da lif ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Maskeyi cilt tipinize göre haftada ya da 15 günde bir kere olacak biçimde uygulayabilirsiniz.

Gençleştirici Kil Bakım Maskesi

Kil bakım maskesinin faydalarından birisi de gençleştici etkisidir. Gençleştirici kil bakım maskesi tarifi içine 3 yemek kaşığı kil, 3 kaşık su, 3 damla limon suyu ve 3 damla zeytin yağı eklenmelidir. Bu karışımların tamamı kullanılarak maske elde edilmelidir. Sonrasında elde edilen bu kil maskesi tüm yüze masaj yapar biçimde uygulanmalıdır. 15 dakika beklemeden sonra cilt temizlenebilir. Yüz için kullanılan kil maskesi önerileri bu şekillerde hazırlanabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git