Yüz İçin Nemlendirici Faydaları Zararları

Yüz İçin Nemlendirici Faydaları Zararları
8 Şubat 2016 tarihinde eklendi

Yüz İçin Nemlendirici Faydaları Zararları

Her ne kadar cildiniz yağlı, ıslak, kuru, canlı veya nasıl olursa olsun nemlendirici kullanmanız gerekmektedir. Sebebi ise gün içinde yüzünüz çeşitli sebeplerden dolayı deforme olmaktadır. Bilindiği üzere yüzünüze zarar veren unsurlar arasında hiç kuşku yok ki ilk sırada güneş gelir . Bu sıralamaya soğuk hava, yağmur, hava kirliliği, insan nefesi, rüzgarı da ekleyebiliriz.  Fakat  tabii ki de yüzünüze zarar veren sebepler sadece bunlar değildir. Yüzünüzü dış etkenlerden ve güneşten gelen uv ışınlarından korumak için nemlendirici krem kullanmalısınız. Fakat şu önemli noktanın altınızı çizmemizde fayda var, eğer günlük ihtiyacınız olan su miktarını karşılamıyorsanız nemlendirici krem sürmenizin sizin için pek bir faydası olmayacaktır .  Çünkü vücudunuzun nem dengesini sağlamanın ve cildinizin sağlıklı olabilmesinin temel kuralı  gerektiği kadar su tüketiminin karşılanmasından geçer. Bu küçük hatırlatmamızdan sonra gelelim nemlendirici kullanmadığınız zaman oluşabilecek zararlara. Kullanmadığınız taktirde ilerleyen zamanda kötü bir sürpriz ile karşılaşmanız muhtemeldir. Cilt kanseri. Bunun gibi tatsız bir sürprizle karşılaşmak istemezsiniz değil mi? Bu sebeple nemlendirici kremin sizi ne gibi zararlardan koruyacağını az çok tahmin edebilirsiniz. Bu konuyu, yüz için nemlendirici faydaları zararlarını biraz inceleyelim o halde.

FaydalarıGüneşin zararlı uv ışınlarını önlemek için kullanacağınız nemlendirici krem aynı zamanda makyajın cildinizde yaratacağı zararı minimum seviyeye indirgemekte size fazlasıyla yardımcı olacaktır.  Bu nedenle makyaj kullanan kadınların nemlendirici kullanmaları kesinlikle gerekmektedir. Cildinizi bir tabaka gibi sararak gün içinde karşılaşacağınız kötü etkenlerden koruyacaktır. Ayrıca cildinizin kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olacaktır.  Buradaki en önemli konu nemlendiricinin nasıl kullanılacağıdır. Yanlış kullanıldığı taktirde faydalı olacakken zararlı hale gelebilir. Bu sebeple bilmeniz gereken en önemli kural nemlendiriciyi doğru şekilde kullanmaktır. Koruma açısından sabahın erken saatleri nemlendiriciyi kullanmanız için en uygun zamanlardır. Çünkü henüz çevreden gelen olumsuz unsurlar cildinize ulaşamadan siz gardınızı çoktan almış oluyorsunuz.  Tabii ki nemlendiriciyi temizlenmiş bir cilde uygulamanız gerekiyor. Fakat bazı nemlendiriciler gece kullanımına daha uygundur . Bunlar korumadan daha çok temizleme ve kırışık giderici özellikleriyle öne çıkıyorlar. Bunların kullanımı da, temizlenmiş ve makyajdan arınmış bir cilde uygulanmasıdır.

Zararları

Aslında yüz için nemlendirici faydaları zararlarını bildiğiniz ve doğru bir biçimde kullandığınız zaman pek fazla bir zarar yaratmayacaktır. Daha çok kapatıcı türde olan nemlendiricilerde rastlanan sorunlardan birisidir yanma hissi. Bunun sebebi nemlendiricinin aşırı ısıtması nedeniyle gerçekleşir. Bu reaksiyon bir alerji olmaktan daha çok nemlendiricinin içinde bulunan maddelere karşı gösterilen bir reaksiyondur. Eğer tahriş geçici olursa kullanıma devam edile bilinir. Buna karşı yanma hissi devam ederse nemlendirici yerine kullanabileceğiniz başka ürünlerle bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.  Özellikle yine kapatıcı türdeki nemlendiricilerin yüze uygulanması sivilce  dermatit gibi  cilt hastalıklarının ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git