Yüz İskeleti Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Yüz İskeleti Estetiği Nedir
22 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Yapılan araştırmalara göre yaşlanmalar yüz iskeletimize bağlı bir durum. Bunun bilinmesi ile birlikte yüz iskeletine cerrahi müdahaleler yapılmaya başlanıldı. Bu müdahalelerin amacı yaşlanmayı geciktirmek ve daha genç bir görünüm elde etmek. Araştırmaların sonucunda ise yüz kemiklerimizdeki erimelerin yüzümüzde çökmeler meydana getirdiği ve artık iskeletin üzerinde duran derinin yüzümüze bol geldiği. Bol gelen deri yavaş yavaş sarkmaya başlıyor. Bir süre sonra yüzümüzün iskeleti ile derimiz arasında uyumsuzluk başlıyor yani yaşlanmamız hızlanıyor. Tüm bunlara dur demek için yapılan yüz iskeleti estetiği ile uzun süren bir gençliğe kapı açabiliyoruz.

Yüz İskeleti Estetiği İçin Hastaların Değerlendirilmesi

Hastaların şikayetleri ile doktora gittiklerinde doktorlar hasta üzerinde kontrole başlıyorlar. Hastanın yüz iskeletinde bir problem varsa hastaya yüz estetiği tedavisi yapılması kararlaştırılıyor. Hastaya geçireceği operasyon hakkında bilgi verildikten sonra bilgisayar programları yardımıyla operasyon sonrası hastanın nasıl bir görüntüye sahip olacağı hastaya gösteriliyor.

Yüz İskeleti Üzerinde Yapılan İşlemler

Yüz iskeletinin neresinde problem olduğu konusunda hasta değerlendirildikten sonra hasta operasyona hazırlanıyor. Yüz iskeleti üzerinde yapılan işlemlere bakacak olursak bunların; alın kemik şeklinin değiştirilmesi, kemik törpülenmesi, elmacık kemiklerinin daha ön tarafa alınması ve ya daha geriye alınması, elmacık kemiklerinin daraltılması, büyütülmesi, genişletilmesi, 3 boyutlu bir şekilde çeneden yapılan yer değişimleri, alt çene üzerinde yapılacak işlemlerden büyütme, öne geri alınma, sağa sola alınma, küçültme, iskeletteki sert olan ifadenin biraz yumuşatılması, yüz iskeletine erkeksi ve ya kadınsı bir şekil verilmesi, göz kapağındaki istenilmeyen şeklin değişimi, göz çevresi kemiklerinin yapısının ve şeklinin değiştirilmesi olduğu söylenebilir.Yüz Kemiklerinin Sağlıklı Olması Yapısal Mıdır?

Yüz kemik yapısı kalıtsaldır. Genellikle aileden bir yapısı olmasın nedeniyle bir kişideki problem aslında aile üyelerinde de görülebilmektedir. Her ne kadar yapısal olsa da mutlaka beslenme ile de alakalı bir durumdur. Kemik yapısının güçlü olmasına etki eden Kalsiyum ve D vitamini alınmalıdır. Kemiklerde ki yapı bozulmalarının nedenlerinden biri de yaşın ilerlemesi durumu. Yaş ilerlemesiyle birlikte vücut östrojen hormonunu salgılamayı azaltır. Bu hormonun salgılanmasının azalması ile birlikte kemiklerde erimeler görülür.

İskelet ne kadar güçlü ise onun üzerine konumlanmış deri de yer çekimine o kadar dayanıklı oluyor. Kemiğin zayıflaması derinin de yer çekimine karşı olan direncini azaltıyor. Bu nedenle sarkmalar baş gösteriyor.

Yüzdeki çökmelerin bir diğer nedeni ise kişinin diş yapısı. Dişlerin geri çekilmesinden dolayı yanaklar içeriye doğru çökmeye başlıyor. Dişlerin bu hareketliliğinden etkilenen bir başka bölge ise dudaklar oluyor. Nitekim dudak çevresinde de kırışıklıklar oluşmaya başlıyor.

Kadın ve erkek arasındaki hızlanmaya bakılırsa yüz iskeletindeki zayıflık kadınlarda çok daha fazla. Bundan dolayı kadınlarda sarkmalar daha erken yaşlarda başlıyor. Güçlü yüz iskeletine sahip kişiler daha güzel bir yaşlılık geçiriyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git