Yüz Masajının Faydaları

Yüz Masajının Faydalar
16 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Yüz Masajının Faydaları

Günlük yaşantıda yorgunluk, düzenli beslenmeme gibi etkenler cildi kötü eklemektedir. Bu yüzden cildin gerekli enerjiyi sağlaması gerekiyor. Yüze masaj yapmak cildin kan dolaşımını hızlandırır. Ve daha sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Daha canlı ve enerjik gözükmeye başlar. Günün her anında kolay bir şekilde yapabileceğiniz masaj ile cildinizdeki güzelleşmeyi fark edeceksiniz. Bu masajlar sayesinde yüzdeki kırışıklıklar da gözle görülür biçimde azalma gösterecektir. Yapacağınız cilt masajı ile oluşan morluk ve şişliklerden de kurtulabilirsiniz.Bakalim yuz masajinin faydalari nelerdir.

Masaj Yapılacak Bölgeler

Boyun bölgesi için yapılacak masaj ile boyundaki sarkmalar giderilir. Başınızı yukarı kaldırarak ellerinizi çenenize doğru gelecek şekilde masaj yapabilirsiniz. Alnınız için yapacağınız masaj ise alnınızın ortasından başlayarak dış tarafa doğru parmaklarınızı götürün. Yapacağınız bu masaj ile baş ağrıları da hafifler. Kaşların ortasında oluşan kırışıklıklar için iki elinizi kullanarak parmaklarınızın uçlarıyla burun bölgenizden başlayarak kaşlarınızın ortasına kadar masaj hareketlerini uygulayın. Bunun yanı sıra göz kenarlarında oluşan kırışıklıklar ya da kazayağı denilen çizgilerden kurtulmak istiyorsanız da ellerinizi şakaklarınızın olduğu yere yerleştirin. Dışa doğru çekerek gerginleştirin. Daha sonra bırakın.Ellerinizi yüzünüzü tamamen kapatacak şekilde yanlara doğru gerginleştirerek masaj yapın. Bu masaj cildinizin daha gerdin ve güzel gözükmesini sağlayacaktır. Bu işlemi her gün yaparak etkisini daha iyi görebilirsiniz. Burun bölgenizden başlayarak kulaklarınıza kadar gelecek şekilde parmaklarınızın ucuyla masaj yapabilirsiniz. Bu masajlar sayesinde cildiniz de kırışıklık oluşmasını engelleyerek yaşlılık belirtilerini erteleyebilirsiniz. Yaklaşık 30 yaşından sonra başlayan belirtiler ile cilt zayıflamaya ve esnekliğini kaybetmeye başlar. Bununla birlikte güneş lekeleri ortaya çıkmaya başlar.

Çay Kaşığı Masajı

Çay kaşığı masajı oldukça yaygın bir yöntemdir. Günde sadece 10 dakika yapacağınız bu masaj uygulamasıyla daha sağlıklı bir cilde kavuşursunuz. Buzlu suyu bir bardağa koyun. Başka bir kaba ise sıcak zeytinyağını ve keten tohumu yağını yoksa ayçiçek yağını dökün. Tamamen temiz cilde uygulanması gerektiğinden cildinizi iyice yıkayın. Daha sonra herhangi bir kullandığınız nemlendiriciyi sürün. Kaşığı alkol ya da kolonya yardımıyla dezenfekte edin. Ve hazırladığınız soğuk suyun içine koyun. İyice soğuyan kaşığı göz kapağınızın yakınına koyarak birkaç dakika bekletin. Her iki gözünüz içinde bunu 5 defa uygulayın. Bu uygulamadan sonra şişkin göz kapakları hafifleyerek morluklar azalacaktır. Daha sonra diğer hazırladığınız yağın içine koyun. Kaşık hafif ısındıktan sonra yüzünüzde bulunan kırışık bölgelere bastırın. Ve masaj yapın.

Çay Kaşığı Masajının Faydaları

Bu masaj cilde sıcak olarak uygulandığında cildin kaybettiği parlaklığı geri verir. Ayrıca evde bulunan malzemeler ve doğal yöntem olması da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kan dolaşımını arttırması dışında ciltte biriken toksinleri atmak içinde çok işlevli bir masaj yöntemidir. Ayrıca kırışıklıkları düzenli kullanım sonrasında yok etmeyi hedefliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git