Yüz Maskeleri Neler

yuz-maskeleri-neler
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Yüz Maskeleri Neler

Cildimizin sağlığı için ona gereken özeni göstermemiz gerekir. Gün içinde yaşanan stres, yorgunluk ve gerginlik cildin erken yaşlanmasına, kırışıklık oluşmasına ve soluk görünmesine sebep oluyor. Cildinizin bakımını yapmak için illaki güzellik uzmanına da gitmenize gerek yok. Kozmetik ürünlerinin çok az miktarının bile çok pahalı olduğunu da göz önüne aldığınız da evde kendinizin hazırladığı doğal maskeleri kullanabilir ve ucuz yolla etkili sonuçlar yaratabilirsiniz. Çözüm sizin avucunuzun içinde yani evinizde bulunuyor. Kimyasallar yerine doğal ürünleri kullandığınızda cildiniz için çok yararlı olduğunu da göreceksiniz. Dış etkenlere karşı cildinizi korumalı ve erken yaşlanmanın önüne geçmelisiniz. Sıkı ve ışıltılı cilt için doğal maskeleri kullanabilirsiniz. Yüzünüze iyi gelecek maskeler için günde bir saatinizi cildinize ayırmayı deneyin. Kısa sürede cildinizdeki olumlu farkları göreceksiniz. Maskeyi uygulamadan önce mutlaka tüm kirini temizlemelisiniz. Kullanacağınız kadar maske hazırlayıp en fazla ertesi gün kullanacağınız kadar bırakmalısınız.

Yüzünüze Maske Yapmayı İhmal EtmeyinYüz Maskesi Neler? Bazı meyve ve sebzelerin sadece yiyerek değil maske olarak kullanıldığını mutlaka duymuşsunuzdur. İşte bu meyvelerden birisi de muz maskesidir. Cildi nemlendirme etkisine sahip olan muz maskesi için muzu ezerek yüzünüze ve boynunuza sürmelisiniz. 15 dakika kadar muz maskenizi yüzünüzde bekletin ve kan akışını hızlandırmak için soğuk suyla maskeyi temizleyin. Salatalığın cildinizdeki mucizevi etkiisni görmek için bir tane salatalığı ezebilirsiniz. Salatalık maskesini tüm yüze ve boynunuza masaj yaparak yedirin ve 15-20 dakika bekletin. Soğuk suyla bolca yıkayın. Cildinizin tazelendiğini ve nemlendiğini göreceksiniz. Özellikle yaz aylarında güneşten gerilen ciltler için salatalık maskesi çok faydalı olacaktır. Bir çok kozmetik üründe salatalığın kullanıldığını da söyleyebiliriz. Doğanın mucizesi olan salatalığı sağlığınız için hem bol tüketin hem de maske olarak kullanmaya özen gösterin.

Kırışıklık ve Göz Altı Kararmaları İçin Uygulanacak Maskeler

Yüz Maskesi Neler? Gergin bir yüze sahip olmak istiyorsanız bal ve yumurta kullanabilirsiniz. İki çorba kaşığı balı, yumurta beyazıyla karıştırabilirsiniz.  Bir çorba kaşığı limon suyu ve diğer karışımları bir araya getirerek macun kıvamında hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın ve sadece 20 dakika bekletin. Cildinizi yağsız sütle temizleyerek sonrasında bol suyla yıkayabilirsiniz. Cildinizin gerildiğini hissedeceğiniz tarifi haftada iki kez uygulamanız yeterli olacaktır. Gençlik iksiri yapmak istiyorsanız gülden faydalanabilirsiniz. Taze gül yapraklarını ezin ve macun halini aldığında cildinize sürün ve 15 dakika kadar bekletin Soğuk suyla yıkayın ve taze cildinizin değişimini fark edin. Kırışıklarınızı yoğurt maskesiyle de azaltabilirsiniz. Bir su bardağı yoğurdun içine bir çay kaşığı rezene tohumu ve yaprağıyla karıştırarak hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün ve 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Yoğurt maskesini her gün uygulayabilir ve farkı çok kısa sürede görebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git