Yüz Maskesi Çeşitleri

Yüz Maskesi Çeşitleri
27 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Yüz Maskesi Çeşitleri

Bebeksi bir cilt, yumuşak ve temiz bir yüz tüm kadınların sahip olmak istediği özelliklerdendir. Yüzümüz gün içerisinde kirli hava, soğuk vb. etkenlerle karşılaşıp kuruyabilir, gözeneklerimiz dolabilir. Kuruyan yüzümüz için kozmetik mağazalarının herhangi birinden satın alacağımız, cildimize uygun nemlendirici yüz kremini uygulayabiliriz. Aynı şekilde gözeneklerimiz dolmuş, siyah nokta ve sivilce oluşumu başlamış ise arındırıcı peeling, tonik gibi ürünler ile yüzümüzü temizleyebiliriz.

Yüz kremlerinde böğürtlenliden ballıya, kuru ciltler için olandan yağlı ciltler için olanına pek çok markada birçok seçenek bulunmaktadır. Yüz temizleme ürünlerinde de greyfurtlu, üzümlü vb. birçok çeşit bulunmaktadır. Tüm bu ürünlerin satın almadan önce cildinize uygun olup olmadığınıza bakmanız gerekmektedir. Aksi takdirde örneğin yağlı bir cildiniz varsa ve kuru ciltler için üretilmiş olan bir nemlendirici krem alırsanız, bu krem yüzünüzde daha çok yağlanmaya sebep olacaktır. Bu yüzden satın alacağınız ürünün aroması kadar hangi cilt tipine uygun olduğuna da dikkat etmeniz gerekmektedir. Yüzünüze peeling yapıyor, çeşitli kremlerle nemlendiriyor fakat yine de istediğiniz sonuçları alamıyorsanız, belki de ihtiyacınız olan şey yüz maskeleridir.  Yüz maskesi çeşitleri de aynı krem ve temizleyici ürünler gibi oldukça fazladır ve cildinizin tüm ihtiyaçlarına cevap verir niteliktedir. Siz de ihtiyacınız olan şeyin yüz maskesi olduğunu düşünüyorsanız ve cildinize uygun, ihtiyacınız olan yüz maskesi çeşitlerini arıyorsanız, aşağıdaki listeye göz atmanızda yarar var.Yüzünüzün İhtiyacına Göre Yüz Maskesi Çeşitleri

  • Kil maskesi: Onarıcı etkisi vardır. Cildinizi lekelerden ve pürüzlerden arındırır, bebeksi bir cilt sunar.
  • Çamur maskesi: Cildi ölü deriden arındırırken, gözenekleri temizler ve yoğun nemlendirme sağlar. Aynı zamanda cildi sıkılaştırır ve pürüzleri ortadan kaldırır.
  • Salyangoz salgı özlü yüz maskesi: Düzenli kullanımda ciltteki sivilce izleri, kırışıklık ve siyah nokta gibi kusurları giderir, aşırı yağlanma gibi etkileri azaltır.
  • Böğürtlenli yüz maskesi: Böğürtlen özellikle cilt için çok yararlı bir meyvedir. İçerdiği antioksidan ile cildi yaşlanmaya karşı korurken, cildin yeniden yapılanmasını sağlar. Yoğun nem içeren böğürtlen maskeleri, kuru ciltler için idealdir.
  • Yeşil çaylı yüz maskesi: Cildi canlandırma ve doğal bir ışıltı verme etkisi vardır. Aynı zamanda kırışıklık gibi sorunlarla mücadele etmenize yardımcı olur. Ferah kokusuyla da temizlik hissinizi uyandırır.
  • Temizleme maskesi: Arındırıcı maskeleri cildi siyah nokta ve sivilce oluşumundan korurken, gözeneklerinizin nefes almasını sağlar.
  • Nemlendirici yüz maskesi: Özellikle kuru ciltler için vazgeçilmez olan nemlendirici yüz maskeleri, yüzünüze canlılık katar.
  • Kırışıklık karşıtı yüz maskesi
  • Ballı yüz maskesi
  • Kayısılı yüz maskesi

Yüz maskeleri gördüğünüz üzere çok çeşitli olup her ihtiyaca ve cilt tipine hitap eder niteliktedir. Fakat bu ürünleri çok kullanmanız halinde farklı etkiler gösterebilmektedir. Bu yüzden biz, haftada bir maske uygulamasını tavsiye etmekteyiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git