Yüz Şekillerine Göre Saç Modelleri ve Kesimleri

Yüz Şekillerine Göre Saç Modelleri ve Kesimleri
28 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Saç kişiler için çok önemlidir. Bundan dolayı saç konusundan insanlar çok hassas olabiliyor. Saç yüzlerine göre uygun olarak saçın kesilmesi ve model verilmesi gereklidir. Yüz tipinizin nasıl olduğunu ve yüz şeklinize göre nasıl şekil vermeniz gerektiğini internetten bakarak bulabilirsiniz. Önceden araştırma yapmak saçınızın şeklini değiştireceğiniz zaman sizi yanıltmadan uygun bir model olmasını sağlayacaktır. Yüz şeklinize göre kesilen ve model verilen saç hem daha estetik hem de daha güzel şık duracaktır. Yüzünüzden şikâyetçi olduğunuz bir yeri de saç kesimi ya da verdiğiniz saç modeli ile kolaylıkla kapatabilirsiniz. Bunun yanı sıra yüzünüzde beğendiğiniz yerleri de göz önüne çıkarabilirsiniz.

Birçok farklı yüz şekilleri bulunmaktadır. Yuvarlak, kare, oval, uzun ve kalp şekillerinde yüz tipleri mevcuttur. Direk olarak karşıdan kendi fotoğrafınızı çekerek internetten baktığınızda hangi yüz tipine sahip olduğunuzu rahatça bulabilirsiniz. Yüz şeklinizin nasıl olduğuna karar verdikten sonra bu yüz tipine göre uygun olacak modelleri araştırabilirsiniz. Yaptığınız araştırma sonrasında beğendiğiniz saç modelleri arasından birini seçerek saçınızı kestirebilir ve model verebilirsiniz.

Kare Yüz Tipleri İçin Uygun Saç Kesimi ve ModelleriKare yüz şekline sahip kişilerde yüzün köşe hatları dikkat çekici özelliğe sahiptir. Genellikle karakteristik bir yüz şekli olarak bilinmektedir. Bu yüzden yapılan kesim ve modellerde yüzün köşe hatlarını yumuşatmak için yapılan işlemler daha uygun olacaktır. Çenenin yumuşatılması işlemi saçı ve yüzü daha net ve güzel bir şekilde gösterecektir. Küt ya da katlı saç modelleri bu yüz tipi için oldukça uygundur. Yüzünüze uygun olması için omuz hizasında saçınızı kestirebilirsiniz. Kahkül beğeniyorsanız bu yüz tipi için uyumlu bir tercih olacaktır.

Yuvarlak Yüz Tipleri İçin Uygun Saç Kesimi ve Modelleri

Yuvarlak yüz tipine sahip olan insanlar model yaptırma ve kesim için biraz zorlanabilir. Saç kesiminin doğru yapılması bu yüz şekline sahip olan insanlar için daha da önemlidir. Yaptıracağınız saç kesimi ile yüzünüzü daha ince ve uzun kullanabilirsiniz. Saçınıza yapacağınız modellerde ortadan ikiye ayırabilir ve arka taraflarını biraz kabartabilirsiniz. Bu yüzünüzün şeklini daha güzel ortaya çıkaracaktır. Doğal dalgalı olan saç modellerini de bu yüz tipleri kullanabilir. Ayrıca katlı modellerde tercih edilenler arasındadır.

Üçgen Yüz Tipleri İçin Uygun Saç Kesimi ve Modelleri

Bu yüz hatlarına sahip olan kişiler için çene yapısı ön plandadır. Karşıdan bu yüze sahip olanlara bakıldığında üçgen şekil görülmektedir. Bu yüzden tercih edilmesi gereken saç modelleri arasında çeneyi ön plandan ayıran bir model olmalıdır. Saçın uçlarından yukarıya doğra verilen dalgalar ile saç hacim kazanarak güzel gözükür. Bu yüz tipine sahip olan kişilerin katlı saç modellerini tercih etmesi pek uygun değildir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git