Yüz Şeklinize En Uygun Saç Modelini Belirlemenin Yolları

Yüz Şeklinize En Uygun Saç Modelini Belirlemenin Yolları
2 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Yüz Şeklinize En Uygun Saç Modelini Belirlemenin Yolları

Saçlarınız, karşınızdaki kişi üzerinde bırakacağınız ilk etki için çok önemlidir. Güzel bir etki için öncelikle, doğru saç şeklini belirlemek gerekir. Hatalı bir saç kesimi, ne kadar bakımlı saçlarınız olursaolsun güzel görünmenize engel olacaktır. Yani saçlarınız size vezir de edebilir, rezil de. Teknolojinin nimetleri sayesinde bunu kolaylıkla kendinize ispat edebilirsiniz. Akıllı telefonunuzdan, değişik saç şekillerine ve kesimlerine yüzünüzü montajlayan basit bir uygulama indirebilir ve kimi komik imajlarla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bu sanal gerçeklik size aynı zamanda hatalı saç uygulamalarının nasıl sonuçlar doğurabileceğine de güzel bir örnek olacaktır. Yüz Şeklinize En Uygun Saç Modelini Belirlemenin Yolları

Bununla birlikte, doğru kesim ve tarama teknikleri ile yüz şeklinizi olduğundan farklı da göstermeniz mümkün. Yuvarlak hatlara sahip bir yüzünüz var ama siz uzun görünmesini istiyorsunuz veya uzun yüzünüz sizi olduğunuzdan sert biri gibi gösterdiğinden hatlarınızı yuvarlatmak istiyorsunuz. Birkaç küçük hile ile tüm bunları yapmak mümkün. İşte tavsiyelerimiz.

Uzun Yüzler İçin Hareket Gerek

Yüz tipiniz uzun ise çok şanslısınız. Bu sizi her zaman olduğunuzdan biraz daha zayıf gösterecektir. Ancak, olduğundan daha da fazla uzan göstermek tehlikeli olabilir. Saçlarınıza hafif dalgalı şekil vermek doğru bir tercihtir. Geniş bir alın bölgeniz varsa kakül size çok yakışacaktır. Uzun yüzlüler için ideal saç kesimi katlı veya küt kesilmiş saçlardır.Yuvarlak Yüzlere Asimetri

Yuvarlak bir yüz şekliniz varsa ve sıklıkla saç stilinizi değiştirmeyi seviyorsanız çok şanslısınız. Çünkü, yuvarlak yüzlüler için saç şekilleri adeta saymakla bitmez. Bu yüz tipi, her türlü şekil ve kesime uygundur. Kısa, uzun, katlı veya düz. Hemen hepsi size çok yakışacaktır. Siz sadece tercihinizi belirleyin. Eğer yuvarlak yüz hatları sizi rahatsız ediyorsa bunun da çözümü var. Saçınızın ön kısımlarını arkalara oranla daha uzun kestirip, öne doğru bir asimetri sağlarsanız yüzünüz ovalleşecek ve daha ince görünecektir.

Köşeli Yüzlere Katlı Saçlar

Kare şeklinde bir yüz şekliniz varsa saçınıza iyi bakın çünkü köşeli yüzlüler için saç şekillerigenellikle hafif kabarık, dalgalı ve katlıdır. Bu nedenle, saçınızın bol ve hacimli olması idealdir. Doğru kesimi yaptıktan sonra günlük kullanımda saçınızı yandan ayırarak kullanmak size ayrı bir hava katacaktır. Saç güzelliğinizin kalıcı olması için lütfen rutin saç bakımlarınızı ihmal etmeyin.

Elmas Yüzler Işıldasın

Dar bir alın bölgeniz ve geniş yanaklarınız varsa elmas şeklinde bir yüze sahipsiniz demektir. Elmas yüzlüler için saç şekilleriiçinde biraz hile barındırır. Yüzünüzü kapatmayacak, aydınlık bir şekil seçmelisiniz. Bunun için kakül kesiminden ve sık katlardan kaçınmalısınız. Saç boyunu biraz uzun tutmak ve düz şekillendirmek doğru bir tercih olacaktır.

Şimdi aynanın karşısına geçin ve yüz şeklinizi belirleyin. Önerilerimizden birini seçin ve gecikmeden kuaförünüzden randevunuzu alın. Güzel günler dileriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git