Yüz Sıkılaştırıcı Kürler

Yüz Sıkılaştırıcı Kürl
15 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Yüz Sıkılaştırıcı Kürler

Zamanla ve yaş ilerledikçe ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmeye başlar. Zaman geçtikte ciltteki nem oranı azalmaya başlar. Ve kırışıklıklar meydana gelir. Bu kırışık görüntüsü kişilerin özellikle de kadınların hoşuna gitmeyen bir durumdur. Bu yüzden belli bir yaşa gelince hemen cilt kırışıklıkları için çeşitli kremler kullanılmaya başlanır. Yalnız içerisinde yoğun olarak kimyasal bulunmaktadır. İçerisinde kimyasal bulunmadan evde kendiniz doğal yöntemler kullanarak birçok kırışık karşıtı maskeler yapabilirsiniz. Yuz sikilastirici kurler ;

Sıkılaştırıcı Yumurta Akı Maskesi

Kırışık önleyici birçok doğal yöntem arasında en başta gelen yumurta maskesi cildi sıkılaştırıcı yapısının yanında yüzü aydınlatmaya ve parlatmayı da sağlar. Oldukça kolay bir hazırlanışı olan bu maskeyi evde bulunan minimal malzemelerden yapabilirsiniz. Bir tane yumurtayı alıp köpürene kadar çırpın. İyice köpüren bu maskeyi cildinize masaj yaparak sürün. Yapılan bu maske ciltte üzerinde kuruyana kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Cildin sıkılaştığını zamanla ve düzenli kullanım sonucunda göreceksiniz. Bunun dışında cildi besleyerek güçlenmesini ve daha sağlıklı gözükmesini sağlar. Bu maskeyi her hafta 4 ila 5 gün arasında düzenli olarak yapabilirsiniz. 1 ayın sonunda fark gözle görülecektir.Sıkılaştırıcı Doğal Maske Olan Yumurta akı ve Un

Malzemeleri evde bulunan malzemeler olup güzel bir maskedir. Elinizde olan bir adet yumurtayı alıp iyice köpürene kadar çırpın. Daha sonra içine un ekleyerek tekrar karıştırın. İçine ekleyeceğiniz besleyici özelliği bulunan balı da ekleyip iyice karıştırın. Eğer kuru bir cilde sahipseniz gliserin de koyabilirsiniz. Bu karışım bir hamur halini aldıktan sonra yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 20 dakika kadar ciltte bekletin ve daha sonra ılık su ile durulayın. Eğer un kullanmak sizi rahatsız edecek olursa içine un yerine kil de koyabilirsiniz. Kilin yağlı ciltler için faydaları da oldukça fazladır. Ciltteki fazla yağı alarak nem oranını düzenler. Ayrıca sivilceleri kurutarak derinlemesine temizlik sağlar.

Tonik Etkisi Gören Kırışık Karşıtı Maske

Bir adet yumurta akını bir kabın içerisinde iyice karıştırın. İçine şeker ve yoğurt ekleyin. Yapılan bu karışımı iyice karıştırın. Daha sonra cilde masaj yapma yöntemi ile uygulayın. 10 ila 15 dakika arasında bekletin. Ilık su ile maskeyi yıkayın. Yoğurt cilt için oldukça faydalı bir besindir. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olmasının yanı sıra lekeleri de yok eder. Derinlemesine temizlik sağlar.Cildi nemlendirerek ölü derilerden arındırır.

Lahana ve Pirinç Unu Maskesi

2-3 lahananın yapraklarını iyice ezin ve hamur kıvamına getirin. Daha sonra 1 yemek kaşığı kadar pirinç ununu ve 3-4 damla zeytinyağını ekleyin. Bütün malzemeleri iyice karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak sürün. Ciltte kuruyana kadar bekletin ardından ılık su ile yıkayın. İsteğe göre yumurta akı veya badem yağı da katılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git