Yüz Tüylenmesine Doğal Çözümler

Yüz Tüylenmesine Doğal Çözümler
6 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Yüzdeki tüylenme çoğu kadının problemidir. Hayatı boyunca yüzünde tüylenme yaşamamış kişiler bile zamanla yaşı ilerledikçe ya da beslenme alışkanlıkları değiştikçe bu sorunla karşılaşabilir. Yüzdeki tüylenmenin birden fazla sebebi olabilir. Hormonlarınızda oluşan değişiklikler ve dalgalanmalar, cilt hastalıkları, düzensiz ve sağlıksız beslenme alışkanlığı, yüze kullanılan ürünlerin yan etkisi gibi birçok ihtimali göz önünde bulundurmak gerekir. Yüzünüzde bir tüylenme sorunu yaşıyorsanız elbette ilk yapmanız gereken doktora gitmektir. Doktorun sizi yönlendirmesi sonucunda yaptıracağınız tahlillerden bir sonuç çıkarmanız yüksek ihtimal. Ya da yine bir estetiysen ya da doktor tavsiyesi ile son yıllarda çok popüler olan iğne lazer yöntemini de deneyebilirsiniz. Bu yöntemden alacağınız sonuç cildinize ve tüylerin sıklığına, rengine vs. göre değişir. Bu nedenle benzer operasyonlar için doktor tavsiyesi ya da alanında uzman birinin görüşünü almayı ihmal etmeyin. Yine de ben evde doğal yollarla bu sıkıntıya çözüm bulmak istiyorum diyorsanız yazımızın devamında evde hazırlayabileceğiniz tarifler ile yüzdeki tüylenme sorununa çare bulabilirsiniz.

Mısır Unu MaskesiDoğanın bizler için sunduğu sınırsız çözümler arasında yüz tüylenmesine karşı keşfedilmiş ilginç bir reçete var. Mısır unu ve zerdeçal ile evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz maske yüzünüzdeki ince tüylerden kurtulabilirsiniz. Bu maskeyi hazırlamak için 1 çay bardağı mısır unu ile 1 çay bardağı zerdeçalı karıştırın. Daha sonra karışıma yavaş yavaş su ekleyin. Elde edeceğiniz karışımın yüze sürülebilir bir maske kıvamına gelmesi gerekiyor. Bu nedenle suyu azar azar ve yavaşça karıştırarak dökün. Sürülebilir bir kıvam elde ettiğinizde karışımı yüzünüzde tüylerin olduğu bölgeye sürün. Ardından kurumasını bekleyin. Bir süre bekledikten sonra ılık su ile nazikçe yüzünüzü yıkayın ve temizleyin. Yüzde istenmeyen tüy düşmanı olan bu maskeyi haftada 3-4 kez düzenli şekilde uygulayın. Bu arada zerdeçal yoğun renkli bir gıda olduğundan maskeyi uyguladıktan sonra yüzünüzde sarıya dönük bir renk geçişi olabilir, endişe edilecek bir durum değildir. Bol su ile yıkama halinde geçecektir. Mısır unu ve zerdeçala karşı alerjik bir reaksiyonunuz olup olmadığı ile ilgili olarak da doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Zerdeçal ve Süt Maskesi İle Kesin Çözüm

Israrlı ve sabırlı bir şekilde uygulandığında yüzdeki tüylere doğal çözüm reçeteleri sonuç verecektir. Evde uygulayabileceğiniz bir diğer etkili maskede zerdeçal ile sütten faydalanabilirsiniz. Tıpkı diğer maskede yaptığınız gibi burada da zerdeçal ile sütü maske kıvamına gelene dek karıştırın. Daha sonra dairesel hareketlerle masaj yaparak tüylerin olduğu bölgeye uygulayın. Karışımı yüzünüzde 15 dakika bekletmeniz yeterli. Bu maskeyi de haftada 3 kez kullanabilirsiniz. Zerdeçalın ve sütün onarıcı etkisinden yararlanmanız için önemli olan bu maskeyi sabırlı bir şekilde uzun süre kullanmanız. Etkisini gördükten sonra çevrenize tavsiye etmeyi de unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git