Yüzdeki Benler Nasıl Geçer

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer
10 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer

Yüz ve vücut gibi yerlerde çıkan benlerin çıkma nedeni, cildin renk vermesini sağlayan pigmentlerin vücutta eşit olarak dağılmaması sebebiyle belirli bir yerde toplanması ile oluşur. Toplanan yerdeki cilt katmanlaşarak cilt bozukluklarına sebep olur. Yüzde ben çıkmasının bir başka nedenleri ise genetik olarak çıkması, güneş ışığına çok maruz kalmak, kalitesiz kozmetik ürünlerinin kullanılması birer etkendir. Ergenlik ve yaşlanma gibi dönemlerde daha yoğun bir artış gösterebilir.

Benlerin boyutları, renk değişiklikler ve şekillerinin farklı olması gibi birçok özellik ben çıkmasında görülür. Eğer ben görüntüsünden rahatsızlık duyuyorsanız ve yüzdeki benler nasıl geçer diye merak ediyorsanız bir uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. Yüzdeki benleri koparmaya çalışmak oldukça zararlı olup yapılması sakıncalı bir davranıştır. Genetik olarak oluşan benlerin zaman geçtikçe hastalığa dönüşme riskleri de mevcuttur. Zamanında müdahale yapılması daha sağlıklıdır.

Benler Nasıl Alınır 

Vücudumuzda yaklaşık olarak 40 adet ben olması gayet normaldir. Bazı kişilerin yüzlerindeki benler o kişiye başka bir hava katarken bazıları ise bu durumdan oldukça rahatsızlık duymaktadır. Tıbbı olarak bu benlerden kurtulma yöntemi oldukça basittir. Yüzdeki benler nasıl geçer deyip sıkıntıya düşmenize hiç gerek kalmadan, acı bile hissetmeyeceğiniz bu tıbbı yöntemler ile aynı yerde tekrar ben çıkma riskini de ortadan kaldırmış olur. Ayrıca bu yöntem benden kaynaklanacak olan kanser riskini de ortadan kaldırmaktadır. İleride size büyük sıkıntılar vermesi riskini ortadan kaldırmak için mutlaka ertelemeden müdahale etmeniz gerekiyor. Tıbbı yöntemlerin dışında başka benden kurtulmaz yöntemleri de vardır. Beni dondurma yöntemi ile -60 derecedeki soğukluk ile beni düşürebilirsiniz. Fakat bu yöntem pek tavsiye edilmediği gibi ciltte morluklar bırakabilir. Yeni yöntemlerden biri olan radyo dalgaları sayesinde uygun ısıya ulaşılarak benin bulunduğu yerden uzaklaşması sağlanır.Benlerden Doğal Kurtulma Yöntemleri

Benlerden kurtulmanın birçok doğal yolları da bulunmaktadır. Bitkisel ve doğal yöntemlerle yapacağınız kür ve maskeler benleriniz yok ederek oluşabilecek olan izlerden de korur. Doğal yöntemlerin düzenli olarak yapılması sayesinde yüzünüzde ve vücudunuzda bulunan benlerde kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yüzdeki benler nasıl geçer diye merak eden kişilerin bu doğal yöntemleri uygulamaları benlerinde kurtulmalarını sağlayacaktır.Çok bilinen doğal yöntemlerden biri olan Ahmet Maranki kürü ile benleriniz kısa sürede temizlenir.

Cilt temizliği her gün düzenli bir şekilde yapılmalıdır daha sonra öğütülmüş olan kişnişi ben bulunan yerin üstüne sürüp, dairesel hareketler şeklinde masaj yapmalısınız. Yaklaşık yarım saat kadar bekletilmesi tavsiye edilen bu kürü ılık suyla iyice yıkayın. Sabah ve akşam olarak yapılması takdirde benden kurtulma söz konusu olacaktır. Eğer cildinizdeki ben güneşten kaynaklı olarak çıktıysa bu yöntem birebirdir. Öğütülmüş kişniş bulamıyorsanız da kendiniz yapraklarını iyice ezerek macun kıvamına getirip aynı işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için akşam yatmadan önce sürüp, sabah uyanınca yıkanma şeklide de olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git