Yüzdeki Lekeleri Giderme

yuzdeki-lekeleri-giderme
6 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Yüzdeki Lekeleri Giderme

Günümüzde birçok tedavi yöntemi sayesinde yüzdeki lekeleri giderme mümkün olmaktadır. Bilindiği gibi cildimiz, genetik lekelerin dışında durduk yere lekelenmemektedir. Güneş koruyu krem sürmemek, sivilceleri sıkmak ve oynamak, yaşlılık belirtileri vb. nedenler doğrultusunda cildimizde izler kalmakta ve bunun sonucunda lekeler oluşmaktadır. Güneş ışınlarına karşı önlem alındığı ve sivilcelere geren bakım yapıldığı takdirde bu lekelerden kurtulmak mümkündür. Bunların yanı sıra beslenmeye dikkat etmenin en büyük artısı da ileriki yaşlarda oluşabilecek cilt lekelerinin önüne geçmek olacaktır. Sizler için hazırladığımız yüzdeki lekeleri giderme kürleri sayesinde hem cilt sağlığınıza kavuşacak hem de estetik görünüm kazanacaksınız.

Cilt lekelerini azaltmak ve gidermek için 2 ana seçenek bulunmaktadır. İlki, kozmetik beyazlatıcı kremler ve ikincisi ise, evde hazırlanan cilt lekeleri için maskelerdir. İlk seçenekte yer alan beyazlatıcı kremler oldukça faydalı ve çabuk etkisini göstermektedir. İkincisi seçenek olan cilt maskeleri ise etkili, doğal ve oldukça ekonomik olarak elverişlidir. Cilt lekelerini yok etmek için ev yapımı doğal maskelerin genel özelliği asitli meyveler sayesinde peeling etkisi yaratması ve lekelerin görünümünü azaltmasıdır. Cildinizi güneş ışınlarından koruduğunuzda ve cilt lekeleri için oldukça önemli olan bu maskeleri birkaç hafta boyunca kullandığınızda lekelerinizin azaldığını göreceksiniz. Fakat bu konuda sabırlı ve istekli olmalısınız. Hemen çözüme ulaşmayacak denemelerden sonra yılgınlığa düşmemelisiniz. Şimdi sizler için oldukça faydalı olan doğal maske kürlerini, faydalarını ve nasıl hazırlandığını anlatmak istiyoruz.Çay Ağacı Yağı

  • Aktarlardan temin edebileceğiniz oldukça ekonomik fiyatlara satın alacağınız cilt bakımında en etkili yağlardan biri olma özelliği taşımaktadır. 1 damla lavanta yağını 5 damla kadar çay ağacı yağı ile iyice karıştırın ve karışımı pamuk ile cildinize uygulayın. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayıp kurulayın.

Çilek Maskesi

  • Mevsiminde ve haftada sadece 1 kez uygulamanız gereken çilek maskesi, cilt lekelerini azaltmada oldukça faydalıdır. 6 adet çileği çatalla ezin ve püre haline getirdikten sonra 2 yemek kaşığı kadar ılık sütle karıştırın. Cilt lekesinin olduğu bölgeye masaj yaparak sürün. 20 dakika kadar bekledikten hemen sonra ılık su ile durulayın.

Yoğurt Maskesi

Malzemeler

  • 2 kaşık kadar taze sıkılmış limon suyu
  • 3 kaşık kadar yoğurt
  • 1 kaşık kadar elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı kadar nar ekşisi

Yapılışı

  • Hamilelik lekelerine oldukça iyi gelen yoğurt maskesinin yapımı çok basittir. Yukarıda miktarları belirtilmiş olan malzemeleri karıştırıyoruz. Yoğurdumuzu bu iksirlerle karıştırdıktan hemen sonra çırparak boza kıvamına getirince cildimize sürüyoruz. 45 ile 60 dakika kadar yüzümüzde kurumasını bekliyor ve daha sonra avuç içi ayası ile hafifçe ovalayarak maskemizin dökülmesini sağlıyoruz. En az 3 günde 1 yapacağınız yoğurt maskesiyle birlikte hamilelikte oluşan kahverengi cilt lekelerini yok edebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git