Yüzdeki Sivilce Lekeleri

yüzdeki sivilce lekeleri
8 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Yüzdeki Sivilce Lekeleri

Yüzdeki Sivilce Lekeleri günümüzün en büyük problemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sivilcenin toplumumuzda sıkça rastlanan bir sorun olduğu bilinmektedir. Vücudun her bölgesinde çıkabilen sivilcelerin yüzde çıkması kişileri büyük bunalımlara sokmaktadır. Özellikle de sivilcelerden sonra yüzde kalan lekeler büyük bir kâbusa dönüşmektedir. Yüz üzerinde problemler yaratan sicilce lekeleri genellikle ergenlik döneminde çıkan sivilcelerden sonra kalmaktadır. Sık rastlanan bu durum stres sebebi ile de çoğalmaktadır.

Yüzdeki Sivilce Lekeleri ileri boyutlara ulaştığı zaman tıbbi yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Tedavi edilen bu durum büyük bir sorun haline gelmeden çözüme ulaştırılmaktadır.

Ancak çok büyük bir probleme dönüşmediyse doğal ve bitkisel yollarla da sorunun çözümünü gerçekleştirmek mümkündür. Bu bitkisel çözümleri ise evde kendi başınıza hazırlayacağınız maskelerle gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için de cilt lekelerinden kurtulmak adına hemen bu maskeleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

Cilt Tipinize Göre Maske Seçimi

Her insanın cildi farklı yapıya sahip olduğu için cilt tipine uygun maskeyi seçmeniz gerekmektedir. cilt yapıları yağlı, kuru ve karma cilt olarak değişiklik göstermektedir. Bazı maske tariflerini yaparak cildinize uyguladığınızda sonuçları görebilirsiniz. Bu maskeleri uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise düzenli olarak uygulamanız olacaktır. Belli aralıklarla yapacağınız ve uygulayacağınız bu maskeler Yüzdeki Sivilce Lekeleri probleminizin büyük oranda çözülmesine yardımcı olacaktır. Yazımız içerisinde bu maskelerin neler olduğunu sizlerle paylaşacağız.

Elma Sirkesi MaskesiGünümüzde doğal güzelliğin özellikle de cilt güzelliğinin sırrı olarak bilinen maske elma sirkesi ile hazırlanmaktadır. Elmanın cilt için çok yararlı bir meyve olduğu bilinmektedir. Bu nedenle de elma ürünlerinden biri olan elma sirkesinin cilde uygulanması ile izlerden kurtulmak mümkün hale gelecektir. Cildiniz böylece daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Bir miktar sirkeyi pamuk üzerine damlatarak yatmadan önce yüzünüze sürerek temizleyiniz. Sonrasında masaj yapar gibi cildinizde pamuğu gezdiriniz. Ve yıkayınız. Her gece bu işlemi yaptığınızda sonuç almanız mümkün hale gelecektir.

Bal Maskesi

Cilt için diğer bir şifa kaynağı da kesinlikle bal olarak bilinmektedir. Bal içinde bulunan maddeler sayesinde cildin parlak ve doğal bir görünüme kavuşması mümkün olmaktadır. Sivilce lekelerinden kurtulmanıza da yardımcı olacak bu ürün sayesinde daha genç bir görünüme de sahip olabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey 1 çorba kaşığı bal, 2 çorba kaşığı yoğurt ve 4 damla limondur. Tüm malzemeleri karıştırarak maske kıvamına getirebilir ve istediğiniz kıvamı yakalamak için daha fazla limon ekleyebilirsiniz. Masaj yapar şekilde cildinize uygulayacağınız bu maskeyi 10 dakika beklettikten sonra ılık su yardımı ile durulamalısınız. Haftada bir defa da olsa yapabileceğiniz bu maske ile cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. ayrıca cildinize toz şeker sürerek de etkili sonuçlar alabilir ve sivilce lekelerinizden kurtulmayı deneyebilirsiniz. Önemli oaln bu maskeleri düzenli olarak uygulamaya devam etmenizdir.

Sivilce Lekelerine Çözüm başlıklı yazımız için tıklayınız.

Sivilce İzleri İçin Doğal Çözümler başlıklı yazımız için tıklayınız.

Şems Aslan Sivilce Lekeleri İçin Maske başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git