Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yolları

Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yolları
16 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yolları

Bir çok kadının korkulu rüyası haline gelen yüzdeki tüyler için çözüm yolları gitgide artmaya başladı. Bu tüyler yazın güneşinde daha çok belirerek daha çok kötü görüntüye sebep olmaya başladılar. Yüzdeki tüylerin neden olduğu hakkında da mantıklı birkaç açıklama var. Bu açıklamalardan biri; “ Yüzünüzdeki tüylerin amacı yüzünüzü soğuktan, güneşten ve tahriş edecek birçok şeyden korumaktır.” Bilim adamlarının böyle bir açıklama yapmasının içimizi rahatlattığı ve “Oh iyi bari kalsın” dedirttiği söylenemez.  Bu yüzden biz de kendi yöntemlerimizle istenmeyen tüylere bir çok çare bulduk. Bu çareler bazen acılı, bazen zahmetli olsa da biz hepsine güzel görünmek için katlandık. Bende size yüzdeki tüylerden kurtulmanın yollarından bahsedeceğim.

Yüzdeki Tüylerden Nasıl Kurtulurum  • Yüzdeki tüylerden kurtulmanın yolları için akla ilk gelen şey ağdadır. Fakat ağda hassas cilt tipine sahip olanlar için hiç iyi bir çözüm değildir. Eğer cildiniz çabuk tahriş olmayan bir ciltse ağda türlerinizi deneyebilirsiniz. Soğuk ağda , ılık ağda, sir ağda gibi ağda çeşitlerinizi yüzünüze sürünüz veya yapıştırınız. Yüzünüz için en uygun ağda çeşidi soğuk ağdadır. Yüzünüze yapıştırdığınız ağdayı tüylerin tersi yönüne doğru çekiniz. Ağda yöntemi yüzünüzün biraz kızarmasına sebep olsa da tüylerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Ağdayı, hassas cilde sahip olanlar kullandığında ağda yapıştırdıkları yerler de bir süre sonra bir çok sivilce çıkabilir.
  • Yüzdeki tüylerden kurtulmanın yollarından bir diğeri ise tüy sarartıcı kremledir. Tüy sarartıcı kremler yüzünüzde bulunan tüyleri tamamiyle yok etmese de gözle görülme oranını azaltıyor. Tüy sarartıcının içerisinde bir adet aktivasyon kremi bir adet de normal krem çıkıyor. Aktivasyon kremini sarartıcı kreme ½ oran ile karıştırmanız gerekiyor. Aldığınız tüy sarartıcının kutusundan nasıl uygulayacağınızı gösteren bir prospektüs çıkacaktır. Bu prospektüsü okuyarak kremi hazırlayınız. Hazırladığınız kremi tüylerini sarartmak istediğiniz bölgeye sürünüz. Eğer ince telli tüyleriniz var ise 10 dakika, kalın telli tüyleriniz var ise 15 dakika bekletmeniz daha etkili olacaktır. Tüy sarartıcı kremleri kozmetik ürünler satan herhangi bir mağazadan bulabilirsiniz.

Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Yüzümüzdeki tüyler genellikle ince ve zayıf tüylerden oluşur. Bu yüzden bu tüyleri doğal yöntemlerle de yok etmek fazla zor olmayacaktır. Yüzümüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için bir çok faydalı bitki vardır. Bunlardan bir kaçı ; nane çayı, zerdeçal, yulaf, limon, bal ve çay ağacı yağı gibi bitkisel yağlar ve besinleri yüzümüze uygulayarak da yüzümüzdeki tüylerin kalıcı olarak gitmesini sağlayabiliriz. Ağda yaptıktan sonra yukarı da saydığım yulaf hariç bütün malzemeleri  bir kapta karıştırınız. İyice karıştıktan sonra ağdayı yaptığınız yüzünüze uygulayın. Hassas bir cildiniz var ise maskenin içine zerdeçal eklemeyiniz. Yaptığınız maskeyi 10 dakika yüzünüzde bekletiniz. Bu uygulamayı her tüylerinizi aldığınız da yapınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git