Yüzdeki Yağ Bezeleri Geçirmenin Doğal Yolları

timthumb
5 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Yüzdeki Yağ Bezeleri Geçirmenin Doğal Yolları

Yüzdeki Yağ Bezeleri Geçirmenin Doğal Yolları herhangi bir ilaç tedavisi söz konusu olmadan da mümkündür. Pek çok kişi bu tip doğal yöntemler ile beraber var olan cilt rahatsızlıklarından arınabiliyorlar, doğal çözümler ile beraber de istenen yüz hatlarına sahip olabiliyorlar. Belli yaş dönemlerinde yüzde oluşabilen yağ bezeleri, sivilceler, izler hepimizin korkulu rüyasıdır! Bu durumlardan kurtulabilmenin ve kalıcı çözüm üretebilmenin tek yolu ise her daim bitkisel ve doğal yöntemler denemektir. Birçok kozmetik ürünü içerisinde kimyasal ürünler barındığından dolayı bitkisel bir tedavi durumu söz konusu olamamakta!

Yağ bezesinin yumuşaması açısından en önemli faktör ısı ve nemdir. Bu yüzden buhar tedavisi ile yağ bezelerini yumuşatabilirsiniz. Buhar tedavisi için sunacağımız yöntemler ise şöyle sıralanabilir;

  • Sıcak su ile duş almak yağ bezelerini yumuşatma yolunda sizlere kesin sonuçlar doğurur.
  • Buhar ile ısıtılmış olan havluyu da yağ bezelerinin üzerinde yarım saat kadar bekletmek kesin sonuç verir.


Bitkisel Yöntemler ile Yağ Bezelerini Sonuçlandırma!

  1. Çay ağacı yağı temin edilerek yağ bezelerinden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Günde 2-3 defa kadar yağ bezesi üzerine ve çevresine uygulanacak olan bu tür, sizlere kesin sonuçlar verir ve enfeksiyon riskini azaltır.
  2. Yağ bezelerinin boyutunu küçültme ve iyileştirmek için ise aloe vera jeli tercih edilebilir. Yağ bezesinin üstüne sürerek direkt tedavi işlemi uygulanır ve antibakteriyel özelliği ile de bakteri oluşumunu tamamıyla engeller.
  3. Düzenli olarak hintyağı tercih edilebilir. 4-5 damla kadar hintyağını bir pamuğa damlatın ve direkt olarak yağ bezesi üzerine yerleştirin. Günde 2 veya 3 kez bu işlemi tekrarlamak sizler için kesin bir şekilde yağ bezesini tedavi edecektir.
  4. Sirke kullanımı da en doğru yoldur. Temizlemek ve küçülmesini sağlamak açısından sirke tercih edilebilir. Sirke sürüldükten sonra gaz bezi veya yara bandı ile kapatılır ve ılık su ile ıslatılmış bir pamuk yardımı ile temizlenme işlemi söz konusu olur.
  5. Bal pek çok kişi için bilinmeyen bir yöntem olsa da sizlere kesin sonuçlar vermektedir. Macun kıvamına gelene kadar buğday unu ile karıştırın. Daha sonra beze üzerine sürün ve 1 gece kadar bekletmeyi de ihmal etmeyin!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git