Yüze Uygulanacak Masaj Çeşitleri

yuze-uygulanacak-masaj-cesitleri
15 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Yüze Uygulanacak Masaj Çeşitleri

Oldukça merak edilen yüze uygulanacak masaj çeşitleri yöntemleriyle sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Sağlıksız beslenme, cilt bakımındaki eksiklik ve yorgunluk gibi nedenlerden dolayı cilt solgun bir görünüme sahip olmaktadır. Yüz masajı ile kan dolaşımınız hem hızlanacak hem de canlı, genç ve parlak bir görünüme kavuşacaksınız. Gün içerisinde rahat ve kolay bir şekilde uygulayacağınız bu masajlarla oldukça estetik bir görünüme sahip olacaksınız. Cilt bakımınızı yapmadan hemen önce masaj uygulamanız, gözaltı torbaları ve yüz şişliklerini önlemektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı yüze uygulanacak masaj çeşitleri seçenekleriyle sizlere faydalı olacağımızı düşünmekteyiz.

Yüz Masaj Teknikleri

  • Alındaki kırışıklıkları engellemek için alnınızın ortasından başlayarak, parmaklarınızı hafif bir şekilde bastırın ve masaj yapın.
  • Göz kenarlarınızda yer alan çizgilerden kurtulabilmek için parmaklarınızı şakağınıza doğru yerleştirin ve dışa doğru masaj yapın.
  • Boyun sarkmalarını engelleyebilmek için kafanızı hafifçe yukarı kaldırın ve elinizin üst kısmı ile hızlı bir şekilde boynunuzdan çenenize doğru masajı uygulayın.
  • Ellerinizle yüzünüzü kapatın ve yana doğru hafif bir şekilde masajınızı uygulayın. Böylece cildiniz canlı, gergin ve sağlıklı olacaktır.
  • Yanaklarınızın parlak ve canlı olmasını istiyorsanız, her gün olmak üzere burun bölgesinden kulağınıza kadar parmaklarınızla masaj uygulayın.

Yüz Masajı KurallarıYüz masajı için temel ve altın kuralları bilmeniz gerekmektedir. Masajınızın oldukça verimli ve efektif bir hal alabilmesi için, vücut mekanizmanızın yeniden düzene girmesi gerekmektedir. Yüz masajlarınızı düzenli bir şekilde yaparsanız sağlığınız oldukça verimli bir hal alacak ve vücudunuz da buna hemen karşılık verecektir.

Eğer hiçbir şekilde masaj yapmadıysanız, arkadaşlarınızdan da tavsiyeler alabilirsiniz. Bilindiği gibi ilk izlenimler oldukça önem taşımaktadır. Bir masaj merkezine telefon açarak sorularınıza yanıt alabilmeniz sizleri doğru şekilde yönlendirecektir. Eğer ki hala tatmin olamadı iseniz büyük ihtimal masaj deneyimi sonrası doğru cevap alamayacaksınız. İlk uygulamanızda sizlere kısa sürecek bir deneyim yaşamanız için sizin nelerden hoşlanıp hoşlanmadığınıza karar vermeniz gerekmektedir. Terapist ile hem sonrası hem de öncesinde masaj bilgiler önemli olmaktadır. Masaj boyunca vücudunuz bol miktarda toksin atacaktır. Eğer ki sonrasında yeterince su almadığınızda başınız ağrıyabilir.

Genel olarak sağlığınızla alakalı soruların bulunduğu bir form doldurmanız size oldukça faydalı olacaktır. Bu soruları ve formu asla geçmeyin ve ciddiyetle doldurun. Bilinmesi gereken her masajın her insan uymadığı olmalıdır. Uygulanmaması gereken durumların olacağını bilmelisiniz. Kendinizi rahat hissetmediğiniz zamanlarda masajı sonlandırın. Terapistinize uygulama öncesi ve sırasında durmasını söyleyebilme şansına sahipsiniz. Bu size kalmış bir durum olmaktadır. Gerçekten rahatlamaya ve sessizliğe ihtiyacınız olabilir. Yüzünüze yapacağınız masajlarla cildinize harika hediyeler vermiş olacaksınız. Cilt uzmanları ve diyetisyenler dahi bu konuda bilirkişi olmaktadırlar. Tüm bu nedenlerden dolayı tek bir soru kalıyor, Yüz sağlığı her şeyinizdir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git