Yüzlerdeki Lekeler İçin

Yüzlerdeki Lekeler İçin
24 Mart 2016 tarihinde eklendi

Yüzlerdeki Lekeler İçin

Yüzdeki lekeler erkekleri rahatsız etmekle birlikte özellikle güzelliklerine düşkün bayanları daha çok rahatsız etmektedir. Bu nedenle de hemen yüzde bir leke oluştuğunda bunun çaresi aranmakta ve çok ender olmakla birlikte doktor kontrolünde bu lekelerin giderilmesi sağlanırken, genellikle de doğal yollardan veya kulaktan duyulan yollardan geçilerek bu lekeler tedavi edilmeye çalışılmaktadır. Cilt lekeleri hele hele yaz aylarında her yaştan ve her cinsten kişinin karşılaşabildiği sorunlardan bir tanesidir. Cilt lekeleri denildiğinde ise ilk akla gelebilecek leke türü güneş lekeleri olmaktadır. Bununla birlikte sivilcelerden oluşan cilt lekeleri, çillerin oluşturduğu lekeler, yaşlılık ve hamilelikten oluşan lakalar de karşımıza her zaman çıkabilmektedir.

Cilt lekelerini önleme

Yüzlerdeki lekeler için, leke oluşmadan önce önlem almak çok önemlidir. Lekelerin tedavi edilmesi çok zor olurken, lekeler oluşmadan önlem almak daha akıllıca ve daha kolay yol olarak görülmektedir. Ciltteki lekelerin oluşmaması için önlem alırken, bu lekelere sebep olabilecek nedenleri ortadan kaldırmak gerekmektedir. Bu cilt lekelerini oluşturan etkenlerin bilinmesi bu lekelerin önlenmesi için gerekli bir bilgidir. Bu etkenler ciltte melanin pigmentinin fazlalaşması ve cilt lekesinin oluştuğu bölgede yoğunlaşması sebep olmaktadır. Bu nedenle de melanin yoğunlaştığı yerlerde lekeler oluşmaya başlıyor. Bunun başlıca nedenleri ise uzun süre güneş altında kalınması, kalıtsal faktörlerden dolayı, kullanılmakta olan veya daha önce kullanılmış kimyasal içerikli maddeler ve yan etkisi bulunan bazı ilaçlardan dolayı, solaryum gibi doğal olmayan bronzlaşma sonucunda ciltte lekeler oluşabiliyor.Cilt lekelerinin giderilmesi

Yüzlerdeki lekeler için uygulanan yöntemler bütün vücudumuzda oluşan lekelerin tedavisinde de kullanılabilir. Ciltte bulunan lekelerin giderilmesi işlemi için birçok yöntem bulunmaktadır. bunların bazıları medikal yöntemler olurken, bazıları ise doğal yöntemler şeklinde olmaktadır. Bunlar maske ve bitkisel yöntemlerdir. Medikal yöntemlerde asit içeren kimyasal ürünler kullanılarak ciltteki lekeler giderilebilmektedir. Bu tür ürünlerin kullanılması ile cildin soyulması sağlanır ve böylece lekeden kurtulmak mümkün olur. Ancak bu yöntemin doktor kontrolünde olmasında yarar bulunmaktadır. Çünkü asit içeren ürünlerle yapılan tedavi bu ürünlerin kanserojen maddeler içermesi nedeniyle tehlikelidir. Ayrıca cilt açıcı meyve asitlerini kullanmak da mümkündür ancak bunlarda da cildinizde lekenin bulunduğu bölgede oluşacak kızarıklığı göze almanız gerekmektedir. Bu kızarıklığın geçip geçmeyeceği de ayrı bir sorun teşkil etmektedir. Eğer bu iş için doktora gitmek istemiyorsanız doğal yollardan bu sorunu çözme yollarını deneyebilirsiniz. Bu yolları gerçekleştirirken kullanacağınız malzemeyi evde kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi aktarlarda ve cilt ürünleri satan mağazalarda bulabileceğiniz cilt lekesi için maskeleri de kullanabilirsiniz. Cilt maskesini kullanmak için alacağınız maskenin kutusunda bulunan kullanma talimatını uygulamanız yeterli olacaktır. Bununla birlikte en iyi tedavi yöntemi lazer uygulamasıdır. Hele de yüzünüzde bulunan lekelere bu işlemi yaptırmak isterseniz lazer yöntemiyle hem tekrar lekenin oluşması önlenirken aynı zamanda lekeli olan bölgenin tahriş edilmesi de önlenmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git