Yüzün Kirden Arınması İçin

Yüzün Kirden Arınması İçin
30 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Yüzün Kirden Arınması İçin

Her sabah uyandığınızda ve her akşam yatmadan önce nemlendiricisi yüksek bir sabunla yüzünüzü yıkamanız gecenin etkilerini yüzünüzden silmek için yeterli değildir. Yüzün kirden arınması için yapılacak ilk iş yüzünüzün özelliğini öğrenmenizdir;

1.Eğer yüzünüz pullanıyorsa kuru,

2.Parlak yağlı gözenekleriniz varsa yağlı,

3.T bölgesi yağlı(alın, burun) yanaklarınız kuru ise karma,

4.Kullandığınız bazı bakım ürünlerinee yüzünüz kaşınarak, kızararak ve yanarak tepki veriyorsa hassas.

Kuru Ciltler

Yüzün Kirden Arınması için çok karmaşık yöntemlere ihtiyacınız yok. Her gün sabah ve akşam, alkol içermeyen bir temizleyici ile dairesel hareketler yaparak temizlemek ve ılık su ile durulamak yeterlidir.Ardından nemlendirici kullanarak cilt temizliğini sağlayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler

Temizlemek için jel tercih etmeli ayrıca ılık su ile bolca durulamalısınız. Bu temizliği her sabah ve her akşam yapmanızın yanı sıra hafta da iki kez güzel bir dengeleyici maske uygulamalısınız.Bunun için yine doğal yöntemleri kullanarak, balın, sütün ve yumurtanın yararlarından faydalanmalısınız.

Karma ciltler

Cildinize uygun yumuşak bir temizleyici yeterlidir. Her ne kadar günlük temizlik konusunda fazla çaba harcamasanız da haftada bir mutlaka maske yapmalısınız. Ayrıca temizlemek sanıldığı gibi hızlıca ve dikkatsizce de yapılacak bir işlem değildir. Hem ılık su kullanmanız gerekir ki gözenekleriniz olabildiğince açılsın hem de yüzünüzün her noktasına bir pamuk veya elinizle dairesel hareketlerle masaj yapmalısınız.Hassas ciltler

Cildiniz her zaman hassas olabileceği gibi bazı dış etmenler ve beslenme alışkanlığınız ile ilgili olarak da hassaslaşmış olabilir. Kullanacağınız temizleyicileri 24 saat elinizin üzerinde bekletmeden satın almamalısınız. Doğal temizleyicileri de kullanmanız mümkün.Sigara kullanımı, çay, kahve zararlı içeceklerden uzak durmalısınız bunun yerine sade su içmelisiniz. Mevsim meyvelerini, yulaf ve geryfurtu kullanarak doğal maskeler yapabilirsiniz.Yoğurt ve salatalık karşışımı gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır. Meyankökü hassas ciltlerin asla bırakmaması gereken kullanacağınız her ürünün içeriğinde olmasını arayacağınız bir bitkidir.

Aloe vera, ginseng, papatya ve yeşil çay içeren temizleyicileri de tercih etmelisiniz.

Her cilt tipinin mutlaka kendine uygun bir nemlendirici kullanması gerekir.

Aloe vera yüz temizleyici olarak tüm cilt tiplerine rahatlıkla tavsiye edilecek bir üründür.Ayrıca ekne önleme konusunda da son derece yararlıdır.

Geceleri yatmadan önce yüzün kirden arınması için doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Bunun için gül yağı hem kırışıkları önleyecek hem de yüzünüzü temizleyecek kadar etkilidir. Her akşam yatmadan önce makyajınızı gül yağı ile temizleyip sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Yüzün kirden arınması için doğal maskelerden yararlanabilirsiniz. Yüzünüzde oluşan siyah noktalar için peeling kullanabileceğiniz gibi evde 5 dakika su buharına tutup noktaların çıkış yönünün tersine bir pamuk ve doğal bir yağ ile temizleyebilirsiniz.Haftada bir uygulayacağınız doğal maskeler düzenli olarak yüzünüzü temiz tutacak ve yaşlanma etkilerini azaltacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git