Yüzün Parlaması İçin

Yüzün Parlaması İçin
19 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Yüzün Parlaması İçin

Cildimiz hayatımız boyunca bizimledir ve önemini sormaya bile gerek yok. Ne kadar hassas olursa olsun ne kadar çabuk kırışırsa kırışsın her zaman bizimle oldu ve bakımını olabildiğince eksik etmedik. Bazen sabunla yıkamayla yetindik, bazen de peelengler, maskeler, bitkisel yollarla yapılan kremler kullandık. Aynı zamanda da yeri geldiğinde fazlasıyla aksattık ama cildimiz hep bizimle oldu. Gülerken ağlarken ömrümüz boyunca bizimleydi ve tüm bunları yaparken biraz soldu, biraz kırıştı, biraz da lekelendi. Ama artık yüzümüze bakım vakti geldi. Maskelerle barışma zamanı tam da bu zaman. Hadi bayanlar toparlanın yüzde ki lekelerden kurtulmak için ne yapabiliriz, yüzün parlaması için bitkisel yol var mıdır? Hepsine beraber cevap bulalım.

Yüzümüzdeki Lekeleri Ve Solgunluğu Önlemek İçin

 • Hepimiz yaz aylarında güneşlenmeye bayılırız. Ama getireceği lekeleri hiç düşünmeyiz. Fazla güneşlenmek ve vücudunuzda güneşle oluşan yanığı tekrar güneş ile temas ettirmek yüzde ki lekelerin başlıca sebeplerindendir. Yüzdeki güneş lekelerini önlemek içinse güneşin zararlı ışınlarından koruyan güneş kremlerinden kullanmalısınız. Ve bu kremleri sık sık tazelemelisiniz. Bu arada güneş kremlerini sadece yaz tatillerinde değil, güneşli günlerde de kullanınız.
 • Hamile bayanlar doğumdan sonra yüzlerinde oluşan lekelerden oldukça şikayetçi. Bu lekeler hormon değişikliklerinizden dolayı yüzünüze yerleşiyor ve doğumdan sonra bu hormonların çoğu vücuttan dışarı atılıyor. Sonra yüzde doğum lekeleri olarak adlandırılan lekeler oluşuyor.

Lekelerin Azalması İçin Bitkisel Maskeler

Malzemeler;

 • 3 Adet püre haline getirilmiş çilek
 • Yarım çay bardağı salatalık suyu
 • 1 tatlı kaşığı lavanta yağı
 • 1 yemek kaşığı yoğurt


Yapılışı;

Malzemelerin hepsini derin bir kapta karıştırınız. İyice karıştığından emin olduktan sonra 15 dakika buzdolabında bekletiniz. Buzdolabında bekletmemizin sebebi yüze soğuk olarak şok etkisi yapabilmek. Dolaptan çıkarıp yüzünüze pamuk yardımıyla veya eliniz ile uygulayınız. Bu maskeyi gözünüzle temas ettirmeyiniz. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra 30 dakika bekletiniz. 30 dakika geçtikten sonra yüzünüzü bol su ile yıkayıp gül suyu ile siliniz. Bu maskeyi uygulamak hem lekeleri azaltmaya yardımcı olur hem de yüzün parlaması için oldukça sağlıklı bir maskedir.

Yüzün Parlaması İçin Alınacak Önlemler

 • Yüzünüzün mat olması demek kuru ve cansız bir cilde sahipsiniz demektir. Kuru cilde sahip olmanızın sebebi cildinizi uzun süre boyunca vitaminsiz bırakmanızdır. Cildinizin parlak olması için bolca E vitamini, A vitamini ve D vitamini bulunan yiyeceklerden yemenizdir.
 • Yüzün parlak olmamasının bir diğer sebebi bakımsız olmasıdır. Yüzde bulunan siyah noktalar, kirli gözenekler cildin parlamasını önler. Genellikle bakım yapmak zor gelse de en azından yüzümüzü yıkamamız gerekir. Yüzün kirden arınması ve parlaması için yüzünüze temizleyici maskeler ve peelengler uygulamalısınız.

Yüzün Parlaması İçin Bitkisel Maskeler

Malzemeler;

 • 1 adet püre haline getirilmiş muz
 • 1 yemek kaşığı bal
 • Yarım portakal suyu
 • 2 yemek kaşığı süt

Yapılışı;

Bütün malzemeleri karıştırınız. Karıştırdıktan sonra bekletmeden yüzünüze uygulayınız. 20 dakika bekletiniz. Sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayınız. Yüzün parlaması için bu maskeyi hafta da 3-4 kes uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git