Zararlı Kimyasal İçermeyen Oje Markaları

zararlı-kimyasal-içermeyen-oje-markaları
29 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Zararlı Kimyasal İçermeyen Oje Markaları

Biz kızlar için vazgeçilmez olan renkli tırnaklara ulaşmak çok kolay,  hemen hemen her yerde hatta sokakta bir köşe başında bile seyyaren satılabilir.  En kaliteli ve pahalıdan tutunda en ucuzunu bulabileceğimiz ojeleri kullanmaktan kendimizi alıkoyamayız.  Tırnaklarımızın cıvıl cıvıl renklerle farklı seçeneklerle bakımlı gösteren ellerimizi çekici hale getirmek hem masrafsız hem de çok kolay. . . (En Trend Oje Modelleri başlıklı yazımız için tıklayınız.) Hemen hemen hepimiz 2 dakikamızı ayırıp güzelliğimize güzellik katmak için ojeden asla vazgeçmeyiz. Oje alırken sadece rengine bakarız tırnaktaki duruşuna belki de şişesi bile cezbedebilir bizi.

Hangimiz ojenin içeriği hakkında Bilgi sahibiyiz ya da içeriği nelerden oluşuyor bilmeyiz bilmek istemekte aklımızın ucuna gelmez.  Ama artık bakmamızın zamanı geldi evet çünkü sağlığımızı ciddi yönde etkileyen zararlı kimyasalların kanserojen maddeler olduğunu ve bu cici şişelerin içinde ve ne kadar da bizlerin hayatında olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Bu kimyasallar tırnaklarımızı ve kullandıkça vücudumuza ciddi zararlar verebilir.  Bu kimyasalların hepsinin bir arada bir ismi bile var artık,  evet daha duymamış olabilirsiniz ama ne kadar erken bilgi sahibi olursak bizi tehdit eden sağlığımızı olumsuz yönde etkileyen bu tehditten kendimizi korumuş oluruz.Ojenin İçindeki Zararlı Kimyasallar

Bu tehlike ”3 free” ya da diğer adıyla ” Big 3 free ” diye geçiyor.  Bu tehlikeli 3’lüden bahsetmek istersek öncelikle;

1) Dibutyl Phthalate: Ojenin daha dayanıklı olmasını uzun süre bozulmadan kullanılması için ojenin içinde bulunan ve kanserojen içererek sağlığımızı ciddi anlamda tehdit ediyor.

2) Toluren: Oje içinde bulunan yoğunluğunu azaltmak için kullanılır ve ciddi derecede zarar verir.

3) Formaldehit: Ojenin içinde bulunan daha dayanıklı olup bozulmaması sağlayan bir gazdır.  Bu gazın derimize ve solunum yoluna ciddi derece zarar veriyor.

Zararlı Kimyasallar İçermeyen Markalar;

Anlattıklarımıza göre zararlı kimyasal içermeyen oje markalarını sizler için araştırdık,  en azından bundan sonra marka seçiminde aşağıdaki markaları tercih etmemiz gerekir.  

  • Chine Glazer,
  • Butter London,
  • O. P. I. ,
  • Sally Hansan,
  • CND,
  • Wet n Wild,
  • Zoya,
  • Pastel

En Trend Oje Modelleri başlıklı yazımız için tıklayınız.

Kalıcı Oje Sürme Teknikleri başlıklı yazımız için tıklayınız.

El ve Tırnak Bakımı İçin 10 Öneri başlıklı yazımız için tıklayınız. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git