Zor Açılan Saçlar

zor-acilan-saclar
28 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Zor Açılan Saçlar

Uzun saçlı kadınların büyük sıkıntısı zor taranan saçlara sahip olmaktır. Hemen hemen tüm kadınlar bu durumdan şikayet eder ve çözüm ararlar. Kullandığımız şampuanlar en büyük etkendir. Çünkü içinde birçok kimyasal madde bulunan şampuanlar saçları mahveder. Özellikle reklamların etkisiyle aldığımız şampuanların çoğu ticari amaçla olduğu için saç köklerini mahveder ve yeniden yapılması için saça bakım yapmak gerekir. Yıpranmış saçların açılması çok zordur.  Çoğu bayan saçlarını bu sebepten dolayı kestirmeye karar verir. Bu aşamaya gelmemek için saçlarımızı daha rahat açabileceğimiz saçımızın yapısına göre tarak kullanmak çok önemli bir ayrıntıdır.

Zor Açılan Saçlar İçin Ne Yapılmalı?

Eğer saçlarınız uzun ise tarakla saçlarımızı daha yavaş bir şekilde parça parça taramak gerekir.  Saçlara narin davranmak saçı kırmamak için önemlidir. Kıvırcık ve uzun saçlı iseniz kıvırcık saç tarağı tercih etmeniz saçı daha kolay açmanızı sağlar. iğneli taraklarda saçı daha kolay açar ve saçı kırmaz. Bu yüzden tercih edilmelidir. Kalın dişli taraklar kalın telli saçları açmak için en çok tercih edilen taraklardandır. Fakat tabi ki saçı tararken aşağı yukarı tarayıp saça zarar verilmemelidir. Bu sebepten dolayı saç tarama yöntemi önemlidir. Aslında çok basit bir şekilde açılabilecek saçlar yanlış tarama yönteminden dolayı hem çok zor açılır hem de saçı kırar ve incitir. Bu yüzden her zaman saça uygun olan tarak tercih edilmeli ve saç yavaş yavaş taranmalıdırSaçların açılmasını kolaylaştıracak bir diğer yöntem ise saç kremi ve saç bakım ürünlerinin doğal olanlarını tercih etmektir. Her saç tipine uygun saç bakım kremi bulunur. Düz saçlı iseniz düz saça sürülecek saç bakım kremi alabilirseniz ya da kıvırcık saçlı iseniz ve saçınızı açmakta zorluk çekiyorsanız saçlarınızı duş sırasında saç bakım maskesi uygulayıp su altında tarayın. Bu yöntem işini çok kolaylaştıracaktır. Bunun yanında duştan sonra saçlara saç bakım yağları uygulamak hem saçınızda ki kırılmayı engelleyecek hem de saçınızı kolay açmanızı sağlayacaktır.  Ayrıca duş alırken saçlarınızı karıştırmadan yıkamak da kolay tarayabilmek için önemlidir.

Zor açılan saçlar için önerilen bakım maskelerini uygulamak ciddi anlamda rahatlamanıza neden hem saçınız daha hafif yağsız ve parlak olur hem de size saç taramak konusunda fayda sağlar.  Zor açılan saçlardan kurtulmanın diğer bir yolu ise zeytinyağı maskesidir. Zeytinyağı maskesi hem tarama esnasında dökülen saçlarınızın yerine yenisini çıkartır hem saçınıza parlaklık ve saç diplerinize güç verir hem de en önemlisi saçı yumuşatacağı için daha rahat taramanızı sağlar. Zeytinyağını kullanırken saç uçlarınıza uygulamaya özen göstermelisiniz. Haftada bir kez uygularsanız faydasını fazlasıyla göreceksiniz. Saçlarınız neme doyacak saç uçlarındaki kırılmalar kaybolacak ve bu sayede daha rahat tarayabileceğiniz saçlarınız olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git